AK Parti’nin YSK başvurusu sonuçlandı

AK Parti’nin YSK başvurusu sonuçlandı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, YSK’ya yaptıkları başvuru sonrasında yurt dışı seçmenlerin 16 Nisan 2017’de yapılacak anayasa değişikliği halkoylaması için Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda oy kullanabileceklerini söyledi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun-Çarşamba Havaalanı'ndaki, tadilatların 1 Mart 2017’de başlama kararı sonrasında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurt dışı seçmenlerin oy kullanabilmesi için havaalanında bulunan sandıkların kaldırılması kararı verdiğini, tadilatların başlangıç tarihinin 1 Ağustos 2017 tarihine ötelenmesi kararı ile sandıkların yeniden kurulabilmesi için YSK’ya sandık kararının akabinde başvuruda bulunduklarını belirtti.


Göksel, YSK’dan olumlu sonuç alındığını ifade ederek, “Yurt dışı seçmenlerimiz, 16 Nisan’daki referandum için havaalanımızda oy kullanabilecekler” dedi


YSK olumlu karar verdi


Göksel açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Samsun-Çarşamba Havaalanında yapılacak tadilatların başlangıç tarihi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından 1 Mart 2017 olarak belirlenmişti. Bu süreçte YSK, havaalanımızda bulunan ve yurt dışı seçmenlerin oy kullanabilmeleri için kurulan sandıkların kaldırılmasına karar vermişti. Havaalanındaki tadilatların, Samsun’da düzenlenecek olan 2017 İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları dolayısıyla 1 Ağustos 2017 tarihine ötelenmesi sonrasında, biz de YSK tarafından kaldırılan sandıkların yeniden kurulabilmesi için hızlı bir şekilde başvuruda bulunduk. Hafta başında yaptığımız başvurumuzun sonrasında, YSK tarafından değerlendirmeler yapılmış karar verilmiştir. Alınan karar ise bize ulaştı. YSK, yapılan toplantı sonrasında yurtdışı seçmenlerin Samsun- Çarşamba Havaalanında oy kullanabilmesi için sandıkların kurulacağına karar verdi. Ülkemiz ve şehrimiz için yaptığımız itiraz olumlu sonuçlanmıştır.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS