Akçakale'de sınırdaki evini IŞİD'çilere kiraladığı ileri sürülen kişi konuştu

Akçakale'de sınırdaki evini IŞİD'çilere kiraladığı ileri sürülen kişi konuştu

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde sınıra yakın noktadaki evini IŞİD üyelerine kiraladığı ileri sürülen ve bu yönde basında haberler çıkan Abdulhavap Akdoğan konuştu ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Akdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Akçakale Sınır Kapısı yakınındaki evini IŞİD üyelerine 6 ay süreyle 100 bin liraya kiraladığı şeklinde haberlere yer verildiğini anımsattı.


Bu iddia dışında evinin bahçesinde IŞİD'in kullandığı bomba yüklü araçlara benzer araç olduğunun da öne sürüldüğüne dikkati çeken Akdoğan, "Bunların hangi amaçla ve neden yazıldığını çözebilmiş değilim çünkü bu haberlerin tamamı asılsızdır. Bu evde 8 yıldır ailemle yaşıyorum. Başkasına nasıl kiralayabilirim? Dolayısıyla bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesini kullandı.


Kobani'den kaçan halkın Türkiye sınırında bekleyişi sürüyor


"Bahse konu haber kesinlikle yalandır"


Akdoğan, Tel Abyad'dan Türkiye'ye girişlerin olduğu dönemde bölgeye gelen bazı gazetecilerin evinin civarında dolaştığını anlattı. Bir akrabasıyla yaklaşık 4 yıldır çekme belgeli araç sattığı bilgisini veren Akdoğan, şunları kaydetti:


İşte Kobani'deki saldırı anı ve sonrasında yaşananlar


"Sınır kapısı kapalı olduğu için zaten bu araçları, Tel Abyad'a satamıyoruz ve hepsi duruyor. En son 3 ay önce bir aracımızı Kilis tarafından Suriye'ye sattık. Bahse konu haber kesinlikle yalandır. Geçtiğimiz günlerde Tel Abyad'daki olaylar nedeniyle ilçemize çok sayıda muhabir geldi. Bunlardan birisi uzaktan evi çekmiş ve yanımdaki kişiyi de DAEŞ ile irtibatlı tanıtmış. Biz ticaret yapıyoruz, işimiz ve yerimiz resmidir."


Akdoğan, terör örgütü DAEŞ'e hiçbir şey satmadığını vurgulayarak, IŞİD üyelerinin cani olduklarını söyledi.


"İslam'ı lekeleyen terör örgütüyle bir bağlantım bulunsun, kendimi asarım. Bu haberi ne amaçla yaptılar, onu da bilmiyorum ama o kişileri Allah'a havale ediyorum. İnşallah Allah'a hesap vereceklerdir" diyen Akdoğan, ailesinin bölgede tanındığını, ticaretle ilgilendiklerini ve IŞİD üyeleriyle işlerinin olamayacağını sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS