Akciğerinden dikiş iğnesi çıktı

Akciğerinden dikiş iğnesi çıktı

Tokat'ta, sırt ağrısı şikayetiyle doktora giden Selçuk Baydoğan'ın akciğerinde dikiş iğnesi olduğu belirlendi.

Tokat'ın Turhal ilçesinde, sırt ağrısı nedeniyle hastaneye giden Selçuk Baydoğan'ın akciğerinde "dikiş iğnesi" olduğu tespit edildi. Ameliyatla sağlığına kavuşturulan Baydoğan, iğneyi yutmadığını, uyurken sırtına saplanmış olabileceğini söyledi.


46 yaşındaki Selçuk Baydoğan, 4 ay önce sırt ağrısı çekmeye başlayınca kas gevşetici ve "yakı" kullanarak ağrısını gidermeye çalıştı. Ağrıları dinmeyen Baydoğan, Turhal Devlet Hastanesine başvurdu.


Baydoğan’a yapılan tetkikler sonucunda akciğerinde "kürdan" benzeri cisim fark eden doktorlar, yeniden yapılan tetkiklerde bunun "dikiş iğnesi" olduğunu tespit etti. Selçuk Baydoğan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.


Burada ameliyata alınan Baydoğan'ın akciğerindeki iğne çıkarıldı. Sağlığına kavuşan Baydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akciğerinde dikiş iğnesi olduğunu duyunca çok şaşırdığını belirterek, "İğneyi yutmadım fakat gece uyurken yatakta sırtıma saplanmış olabilir, hiç fark etmedim" dedi.


"Hastanın haberinin olmaması ilginç"


Baydoğan'ın ameliyatına giren Yrd. Doç. Dr. Mustafa Küpeli, şunları söyledi:


"İğne, kasları ve göğüs duvarını da geçtikten sonra akciğere saplanıyor. Biz bu iğneyi akciğerinden çıkardık. Bu, bizim genel yaptığımız bir şey fakat iğnenin dışarıdan girmesi ve hastanın hiç haberinin olmaması ilginç. Bu, genelde travmalardan sonra görülen bir şey. Düşme, kalkma, çarpmalardan sonra olur fakat hastamızda böyle bir şey yok.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS