Akdoğan'dan seçim yorumu: "İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdı"

Akdoğan'dan seçim yorumu: "İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdı"

1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Akdoğan "İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdı. 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi de çöktü. 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sonuçlarını birlikte değerlendirerek, oy veren ve vermeyen vatandaşlarımızı doğru anlamayaçalışacağız" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım genel seçiminin ardından AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK)'nu toplaması üzerine parti genel merkezine gelen Akdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.


7 Haziran'dan sonra ortaya çıkan 'Seçmen koalisyon istiyor' tezinin çöktüğünü öne süren Akdoğan, "Milletimiz ülkemizin geleceğine sahip çıktı. Bizler bugün MYK'da seçim sonuçlarını değerlendireceğiz. Hem 7 Haziran hem 1 Kasım ikisini birlikte değerlendirerek oy verenleri de vermeyenleri de doğru anlamaya çalışacağız. AK Parti olarak bizim başarımız zaten seçmenin verdiği mesajı doğru anlamaya çalışmaktan, kendimizi yenilemekten geçiyor. Diğer partilere de tavsiyemiz budur. Sadece seçmenle empati yapması gereken AK Parti değildir. Bütün partilerimiz seçim sonuçlarından dersler çıkarmaya gayret ederse seçmenin mesajını doğru anlamaya çalışırlarsa bu, Türk siyasetine kalite kazandırır. Milletimiz güven ve istikrarı tercih etti. Böylece 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi de çökmüş oldu. AK Parti için bazıları 'Gerileme dönemine girdi, duraklama dönemine girdi, ANAP gibi oluyor' gibi yakıştırmalar yapıyorlardı. Bu tezler de çökmüş oldu. AK Parti muhteşem bir geri dönüşle Türkiye'nin gelecek umudu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Hayırlı olsun" diye konuştu.


 "İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdı"


Akdoğan, toplantı öncesi Twitter hesabından da açıklamalarda bulundu.


"AK Parti, ANAP gibi çöküş dönemine girdi' diyenler, AK Parti'nin muhteşem geri dönüşünü anlamaya çalışmalı" değerlendirmesinde bulunan Akdoğan, AK Parti'nin, milletin gelecek umudu olduğunu belirtti.


Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "İktidar ortağı olma şansını tepenler treni kaçırdı. 'Seçmen koalisyon istiyor' tezi de çöktü. Millet istikrar içingüçlü iktidarı seçti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sonuçlarını birlikte değerlendirerek, oy veren ve vermeyen vatandaşlarımızı doğru anlamayaçalışacağız" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS