Akın İpek canlı yayında konuştu

Akın İpek canlı yayında konuştu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında arama kararı verilen şirketlerin bağlı olduğu Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, yürütülen soruşturmaya ilişkin açıklamalar yaptı.

İşte Akın İpek'in Kanaltürk televizyonunun canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satır başları:


Çok duygusal mesajlar, telefonlar aldım. Bugünkü baskın neden oldu biliyor musun üç tane madde. Milyar dolarlık şirketlere baskın yapıyorsunuz, yatırımcıların aklı karışıyor.

Bize Ereğli demir çelikten  milyon dolarlık yardım aldığımız iddia ediliyor. Benim bugüne kadar Ereğli Çelik (Erdemir) adlı şirketten bir kuruş bile almışlığım yoktur. Uzaktan yakından ilgim yok.

Bu 7 milyar dolardan bahsediyorlar. Bu nedir biliyor musun  bazen şirketler bazı yatırımlarını açıp kapatırlar. Ama benim böyle bir param yok.
Neymiş biliyor musun, bunu Masak’a bildirmiş miyim bildirmemiş miyim. Benim böyle bir şeyim yok kardeşim.

Bunların yaptıkları şeyler iftira. Bugüne kadar kimseye şu adamlara iftira atın , bunlara bunları söyleyin demedim. Hayatımda hiçbir şekilde yalan yazmamış bir adam olarak, şu anda yurt dışına kaçmak için ne gibi bir gerekçem olabilir.

Biz maden keşfi için kazdığımız toprakları bile saklıyoruz, her şeyimiz ortada. Biz devletimizle işçi sağlığı diye bir anlaşma var. Biz o anlaşmayı 5 yıl önce imzaladık. Benim şu anda madenlerim, geniş bir şekilde uluslararası kurumlar tarafından incelenir. Kazançlar birim birim uluslararası bankalara dağılır. Bir tek delil bile bulamayacaklar.

Herhangi bir gruba böyle şeyler yapmak, kendilerine fayda sağlar mı? Ülkemizde farklı farklı gruplar halinde yaşıyoruz. Ben kendi grubumda da insanların yapmış oldukları işlere bakıyorum. Ben buradan çıkmam, yarın utanacağım bir şey yapmam. Şimdi bunun için bir bedel ödüyorum. Şu an uğramış olduğumuz haksızlık.

Allaha şükürler olsun işlerimizde çok başarılıyız. Her kazancımızı ay ay bildiriyoruz. Benim halka arz dışında bir para girişim olmadı. Başka para girişi olmadıysa hangi paradan bahsediyorsunuz, böyle illegal bir param da yok. Akla hayale gelmeyecek iftiralar, eh insaf be kardeşim. Bir insan yalan olduğunu bile bile, iftira olduğunu bile bile bunu böyle bir insana nasıl yapabilir.

Daha uzun da konuşabilirim ama sizi de bekletmeyeyim. Bir baskın yapacaklarsa bunu bankalara sorsunlar. Ereğli Demir'e sorsunlar kardeşim, böyle bir para göndermiş mi bana .

Söyleyeceklerim bu kadar.

Soru: Her şeyi bildirdiniz nasıl oluyor da iftiralar size yöneliyor?

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) başkanına da yazılı olarak soracağım. Ben çocuklarımın bile odasına girdiler. Neden girdiniz diye.

Bir kuruş kara para bulsunlar, bir kuruş haksız para bulsunlar, bu parayı kendilerine iade edeceğim, 7 milyar doları kendilerine vereceğim.
İnsan haklı olduğu zaman rahat konuşur, haksız ise çekinerek konuşuruz.

Şu anda İngiltere’de gece gündüz sondaj yapıyorum. Yurt dışında böyle bir girişim yapan bir şirket, nasıl bilgilerini saklayabilir. Bir tane kara para bulsunlar, Allah beni kahretsin, bütün parayı kendilerine vereceğim.

Bir tek haksız para bulamayacaklar. Beni arayanları nezaketen tek tek teşekkür ediyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS