Akın Öztürk'e cezaevinde Alaattin Çakıcı'nın avukatından saldırı iddiası

Akın Öztürk'e cezaevinde Alaattin Çakıcı'nın avukatından saldırı iddiası

15 Temmuz'daki darbe girişimi nedeniyle tutuklu bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün Alaattin Çakıcı'nın avukatı olarak tanınan Avukat Mehmet Sinan İnce tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi. Adalet Bakanlığı yetkilileri ise darp olayının gerçekleşmeden engellendiğini söylediler.

Kamuoyunda Alaattin Çakıcı'nın avukatı olarak tanınan Avukat Mehmet Sinan İnce, Cezaevi'nde ziyaret ettiği eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ü darp ettiğini açıkladı.

Cezaevi'nde ziyaret ettiği müvekkilinin yanı sıra darbe girişimi nedeniyle tutuklu bulunan Öztürk'ün de adını görüş tutanağına yazan İnce, daha sonra yaşananları sosyal medya hesabından anlattı.

İşte Avukat Mehmet Sinan İnce'nin sosyal medya hesabından paylaştığı o iddia:


  


'Gardiyanlar engelledi, darp olmadı'


Hürriyet'e konuşan Adalet Bakanlığı yetkilileri, İnce’nin talebi üzerine Öztürk’ün avukat görüşme odasına getirildiğini doğrularken herhangi bir saldırı ya da darp olmadığını ifade etti.

Bir yetkili, “Görüşme odasına gelen Öztürk ‘Tanımıyorum, görüşmeyeceğim’ dedi ve avukat İnce görevliler tarafından odadan çıkarıldı. Herhangi bir darp sözkonusu olmadı" dedi.

Avukat reklam mı yapmak istedi?

Bakanlık yetkilisi "Avukatın kendi reklamını yapmak için bu açıklamayı yaptığını düşünüyoruz” diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS