AKP'li Şahin, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi Aziz Yıldırım'a benzetti

AKP'li Şahin, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi Aziz Yıldırım'a benzetti

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "CHP ve MHP bu geçici hükümete üye vermeme konusunda bir tavır sergiledi. Ben bunu Milli takımlar teknik direktörlerinin her hangi bir kulüpten milli takıma oyuncu davet ettiği halde 'Ben milli formayı giymeyeceğim, milli olmayacağım' diye direnmesine benzetiyorum" dedi.

Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Ovacık İlçesi'nde 6 ay önce ölen yengesi Fatma Şahin'in  mevlit programına katıldı. Daha sonra babası Abdullah Şahin'in evinde  ağırladığı gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şahin,  Türkiye'de geçici hükümetin   ilk defa uygulandığını belirterek, bunu da milli takıma benzetti. Milli takımların muhtelif kulüplerden davet edilen oyunculardan oluştuğunu hatırlatan Şahin, şöyle dedi:


Mahmut Uslu'dan Mehmet Ali Şahin'e: 'Bu işlere burnunu sokmasın'


"Anayasa da geçici hükümetin oluşumu ile ilgili oranlarına göre siyasi partilerin bu hükümette üye bulundurabileceklerini  o partilerin mensup  üyelerin bakan olarak bu kabinede yer alacağı şekilde düzenlenmiş.  Ama CHP ve MHP bu geçici hükümete üye vermeme konusunda bir tavır sergiledi. Ben bunu milli takımlar teknik direktörlerinin her hangi bir kulüpten milli takıma oyuncu davet ettiği halde "Ben milli formayı giymeyeceğim, milli olmayacağım" diye direnmesine benzetiyorum."


Açıklamaları Aziz Yıldırım'ın tavrına benzetiyorum


Şahin, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın,  Basketbol Milli Takmıı Başantrenörü Ergin Ataman sebebiyle oyuncu vermeyeceği şeklindeki sözlerinin doğru olmadığını belirterek, şöyle devam etti:


"Çünkü, Ergin Ataman için Fenerbahçeli ve diğer kulüplere mensup basketbolcular oraya gitmiyorlar. Ay yıldızlı milli formayı giymek için davet ediliyorlar. Türkiye devleti için gidiyorlar oraya. O nedenle Aziz Yıldırım böyle bir açıklama yapmamalıydı. Eğer hala  aynı görüştüyse bu görüşünü bir an önce değiştirmesini  ve Milli takımlar Fenerbahçe'den bir oyuncu talep ettiğinde Milli takımımız için canımız feda diyebilmelidir. Şimdi bunun gibi 'Milli hükümet' diye değerlendirebileceğimiz  seçim hükümetine de  siyasi partilerimiz karşı çıkmamalıydılar. Buraya kendi içlerinden davet edilen milletvekilleri olduğunda, ben aynen Aziz Yıldırım'ın tavrına benzetiyorum sayın Devlet Bahçeli'nin, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasını. Biz milli hükümete oyuncu vermeyeceğiz. Biz bu geçici hükümete milletvekillerimizi göndererek onları bakan yapmayacağız. Bu son derece yanlıştır. Ama 'Sayın Tuğrul Türkeş bana göre milliyetçilik nedir bunu tüm Türkiye'ye ve dünyaya göstere göstere bu milli bir görevdir, bu milli forma ret edilmez' diyerek, siyasi geleceğini riske atarak geldi bu milli formayı giydi. Herkese de  milliyetçilik nedir bunu gösterdi. O bakımdan sayın Türkeş'i gerçekten tebrik ediyorum. Babasının oğlu olduğunu gösterdi. Çünkü rahmetli Türkeş'te hiçbir milli görevden hayatı boyunca kaçmamış olan bir insandır."


Türkiye'nin uzun bir yıl süreyle bir koalisyon yaşamadığını vurgulayan Şahin,  "Son 7 Haziran seçimlerinde ilk defa oy kullanan  gençlerimiz 16 yıl önce 2 yaşındaydılar. Dolayısıyla 'koalisyon' nedir bilmiyorlar. Hatta 30 yaşına gelip oy kullanan  insanlar da 11  12 yaşlarındaydılar. Koalisyon nedir onlar da bilmiyorlar. Seçimlerde bir koalisyonun doğmuş olması Türkiye'ye neler getirir neler götürürü kıyaslayabilecek bir mukayese imkanına sahip değildiler ama şimdi sahip oldular" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS