Akşener'in bir sonraki durağını Ali Türkşen açıkladı

Akşener'in bir sonraki durağını Ali Türkşen açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile beraber Şırnak'a giden Ali Türkşen, Akşener'in bir sonraki durağının Tunceli olduğunu açıkladı.

Siyaset yolculuğuna 1.5 ay önce başlayan İYİ Parti, olası bir erken seçim ihtimaline hazırlık için kongre yaptı. 67 şehirde il teşkilatını kuran partinin bu sayıyı hafta başında 70'e çıkarması bekleniyor. 81 ilde örgütlenmeyi önüne hedef koyan İYİ Parti asıl büyük kongreyi ise bu çalışmalar tamamlandıktan sonra nisan ayında yapmayı planlıyor.


İYİ Parti kurucu üyeleri arasında yer alan eski SAT Komandosu Ali Türkşen Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'ya konuştu. Türkşen şunları söyledi:


İYİ Parti 1. Olağan Kurultay'ında Akşener yeniden genel başkan seçildi


"Birbirinden çok farklı görüş bir arada ve uyum içinde çalışılıyor. Kimse kimseye üstünlük kurmaya çalışmıyor. Benim kafamdaki de buydu. Şu an il-ilçe teşkilatlarının kurulma süreci var. Siyasete yeni girmiş biri olarak bunun ne kadar zahmetli bir süreç olduğunu gördüm. Bir de 'bu işler kendiliğinden mi oluyor, yoksa hakikaten bizim bilmediğimiz arkada birileri mi var?" diye baktım. 1.5 aydır aradım, taradım milletten başka kimseyi bulamadım. 'Bu parti birileri tarafından mı kuruluyor? Arkasında birileri mi var' diyenlere 'Millet var' diyebilirim. Onun için de içim rahat."


'Bir Batı, bir Doğu yapıyoruz'


Genel İdare Kurulu Üyesi olan Türkşen, partide verilecek bir görevi üstlenmeye hazır olduğunu belirterek Akşener'in başlattığı il gezilerine değindi. Şırnak gezisinde vatandaşların bugüne kadar Şırnak'a hiç gitmemiş siyasetçiler için 'Bir şey mi yapacaktık neden buraya hiç gelmediler' şikayetinde bulunduğunu aktaran Türkşen şöyle devam etti:


Akşener: Seçim barajı yüzde 5 olmalı


"Meral Hanım 5 ile gitti. Türkiye'nin her tarafına eşit ulaşabilmek için bir batı bir doğu yapıyor. Doğudaki insana da batıdaki insana da "siz burada alternatifsiz değilsiniz' diyor. Programda Tunceli var. Ben de Tunceli'ye gitmek istiyorum. Tunceli daha önce gitmediğim ama görmek istediğim bir yer. Oradaki insanlara dokunmak çok önemli. Alternatifsizlikten ya AKP ya da HDP var. Üçüncü parti yok. İYİ Parti bunu sağlayacak."


İYİ Parti için Türkiye'nin toptan refahı ve kalkınmasının önemli olduğunu anlatan Türkşen, sadece kimlik üzerinden siyaset yapılan, seçim döneminde hatırlanıp sonra unutulan insanlara eşit bir hizmetin her zaman sunulacağını göstermek açısından bu ziyaretlerin önemli olduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS