ALES 2019 / 2 ne zaman, saat kaçta, sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES 2019 / 2 ne zaman, saat kaçta, sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES 2019 sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava katılacak olan adaylara saat uyarısında da bulunan kurum adayların sınav giriş belgelerini sınav tarihine kadar alabilecekleri bilgisi paylaşıldı. Peki, ALES ne zaman yapılacak, sınav saat kaçta başlayacak ve giriş belgeleri nereden alınacak?

2019 yılında ikincisi yapılacak olan ALES için geri sayım devam ediyor. Kısa süre önce erişime açılan sınav giriş belgelerinin ardından adaylar sınavın saat kaçta başlayacağını araştırmaya başladı. İşte 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili bilinmesi gerekenler ve adayların dikkat etmesi gereken hususlar…


SINAV GİRİŞ BELGELERİ NEREDEN ALINIR?


Sınava katılacak olan adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak belgelerini elde edebilirler.


ALES SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin paylaştığı verilere göre sınav 22 Eylül 2019 Pazar günü yapılacak. Saat 10:15’te başlayacak sınav için adayların en geç 10.00’da binaya giriş yapmaları gerekiyor. Saat 10.00’dan sonra sınav binalarına adaylar alınmayacak.


ALES SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS