ALES başvuru ücreti ne kadar? 2019 / 3 ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES başvuru ücreti ne kadar? 2019 / 3 ALES başvurusu nasıl yapılır? © AA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 yılında üçüncüsü yapılacak olan ALES için başvuru sürecini başlattı. ÖSYM’den yapılan son dakika açıklamasında ALES başvuru işlemleri için adayların izlemesi gereken yol anlatıldı. Peki, ALES başvurusu nasıl yapılır ve adaylardan istenen sınav ücreti ne kadar?

2019 ALES başvuruları ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden başlatıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili tüm detaylar ise sınav kılavuzu içerisinde yerini aldı. İşte ALES başvuru işlemleri ile ilgili bilinmesi gerekenlerin tamamı…


ALES SINAV ÜCRETİ NE KADAR?


Başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre sınav ücreti olarak adaylar 120 TL para yatıracaklar. Ancak adaylar normal başvuru süresi içerisinde işlemlerini tamamlayamaz ve geç başvuru gününe kalırsalar bu kez 180 TL’lik ücret ödemek zorunda olacaklar.


BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...


BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERİYOR?


Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları 25 Eylül 2019 Çarşamba günü sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilecekler.


 BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS