ALES sınav tarihi ne zaman, hangi gün? ÖSYM ALES 2021 / 2 sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak?

ALES sınav tarihi ne zaman, hangi gün? ÖSYM ALES 2021 / 2 sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak?

ALES  sınav tarihi ne zaman, hangi gün? ÖSYM ALES 2021 / 2 sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde başvuruları alınan ALES 2021 / 1 sınavı için geri sayım başladı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için başvurularını tamamlayan adaylar sınav takvimi içerisinde yer alan detayları araştırmaya başladı. Peki, ALES ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte ALES 2021 / 2 sınav tarihi…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı önümüzdeki günlerde bir kez daha gerçekleştirilecek. Bu yılın ikinci sınavı için başvurular 3-11 Ağustos tarihleri arasında alınmıştı. Normal başvuru süresi içerisinde başvurularını tamamlayamayan adaylar için 17 Ağustos geç başvuru günü olarak kabul edilmişti. Başvuruların sona ermesiyle birlikte de sınav yerleri ve sınav için geri sayım başladı.

ALES NE ZAMAN, HANGİ GÜN YAPILACAK?

2021 yılında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın ikincisi 19 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak. Saat 10:15’te başlayacak olan sınavın giriş belgeleri ise en geç sınava 1 hafta kala yayınlanmış olacak.

Adaylar sınav giriş belgelerine ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden ulaşabilecekler. Kurumdan resmi açıklama geldiği anda TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılarak sınav merkezleri öğrenilebilecek.