ALES soruları ve cevapları yayınlandı! Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES soruları ve cevapları yayınlandı! Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? © AA

ÖSYM ALES 2019 / 2 soruları ve cevapları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Kurumdan yapılan açıklamada soruların ve cevap anahtarının erişime açıldığı bilgisi paylaşıldı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak, sorular ve cevaplar nereden öğrenilecek?

ALES sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 17 Ekim 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın soruları ve cevapları ise 24 Eylül 2019 Salı günü erişime açıldı.

ÖSYM’den ALES soruları ve cevap anahtarı ile ilgili yapılan açıklama şöyle; 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

ALES SORULARININ YÜZDE 10’UNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 24 Eylül 2019 tarihinde saat 09.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

ALES SORULARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

Sınava katılan adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sorulara ve cevap anahtarına ulaşabilecekler.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS