Ali Rıza Demircan’dan Topbaş’ın istifasıyla ilgili ilginç iddia

Ali Rıza Demircan’dan Topbaş’ın istifasıyla ilgili ilginç iddia

Kadir Topbaş'ın neden görevden ayrıldığı netlik kazanmazken, AK Parti Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın babası ilahiyatçı Ali Rıza Demircan'dan Topbaş'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Ali Rıza Demircan Topbaş’ın İBB Başkanlığı'ndan istifa ettirildiğini iddia ederek sebebini İSKİ'ye dayandırdı.

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın babası ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, mirathaber.com'da yayınlanan köşe yazısında Kadir Topbaş'ın İBB Başkanlığı'ndan istifa ettirildiği iddiasını ortaya attı. Demircan, “Bize göre hakiki sebep İSKİ'nin bankalaşmasıdır” derken, “İSKİ'yi İSKİBANK'a dönüştürürseniz barajlarda toplanan sular bentleri aşar ve taşar da sizi de makamınızdan söküp atar” ifadelerini kullandı.


“Bize göre hakiki sebep İSKİ’nin bankalaşmasıdır”


Ali Rıza Demircan'ın “Kadir Topbaş'ın istifasının gerçek nedeni neydi? Demircan’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde;


"Kadir Topbaş Niçin İstifa Ettirildi?


Kadir Topbaş niçin istifa etti? Etmediği ama ettirildiği görünür sebep olarak malum da…


Gerçek sebep ne? Bize göre hakiki sebep İSKİ'nin bankalaşmasıdır.


Siz Allah'ın insanlara bahşettiği suyu makul bir hizmet bedeli ile satabilirsiniz ve su parasını ödemeyen ve ödeyemeyen ayırımını yaparak abonelere caydırıcı bir mali ceza da verebilirsiniz. Ama bunu aylık 1.4 üzerinden günlük gecikme faizi ile tahsil edemezsiniz. Ederseniz İSKİ'yi bankalaştırırsınız.


Helâl-Haram tanır siyasiler olarak oy alacak sonra da insanların muhtaç olduğu bir kurumu bankalaştıracaksınız? Sizin zalim faizcilerden ne farkınız kalır. Faizi Müslümanlar uyguladığında Haram Helal mi oluyor?


İSKİ'yi İSKİBANK'a dönüştürürseniz barajlarda toplanan sular bentleri aşar ve taşar da sizi de makamınızdan söküp atar. Siz kararın Ankara'da birileri tarafından verildiğini sanırsınız.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS