Altın fiyatları sabah saatlerinde ne kadar oldu? Çeyrek altın düşüşü devam ediyor

Altın fiyatları sabah saatlerinde ne kadar oldu? Çeyrek altın düşüşü devam ediyor

Altın fiyatları sabah saatlerinde ne kadar oldu? Çeyrek altın düşüşü devam ediyor

Kapalı Çarşı altın fiyatları bugün sabah saatlerinde düşüşü devam ederken, serbest piyasa düşüş oranları yüzde 0,40 oranında devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kapalı Çarşı'da 27 Kasım 2018 tarihinde düşüş yaşanırken gram altın çeyrek altın fiyatları, ne kadar oldu sorusu vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Ekonomi uzmanları ABD-Çin ticaret savaşlarının elektronik cep aletlerine sıçradığına, Çin teknoloji şirketi olan Huawei ek yaptırımlarının (ABD'de en çok kullanılan cep telefonlarından biri) gelmesinin her iki ülke arasında kriz yaşanmasına sebep olacağını açıkladı.

Uzmanlar  bu hafta açıklanacak olan Fed toplantı tutanaklarının şahin çıkmasını beklemediğini ve bu durumun dolarda aşağı yön olarak yorumlanacağı beklentisi hakimken bu durum Cuma günü güçlenen Dolar’da tekrar değer kayıplarını da beraberinde getirdi. Düşen Dolar endeksinden güç bulan ons altına, Rusya-Ukrayna arasındaki gerginlik de güvenli liman olgusunun tekrar oluşmasını sağlayabilir, açıklamalarında bulundu.

Güncel altın fiyatları 27 Kasım 2018

Çeyrek altın ne kadar?

Çeyrek altın, 27 Kasım Salı günü Kapalı Çarşı'da alış 329 TL'den işlem görürken, satış değeri 377 Türk Lirası.

Gram altın ne kadar?

Gram altın, Kapalı Çarşı'da Salı günü 205 TL'den alınırken, satış değeri 205 Türk Lirası.

Cumhuriyet altını ne kadar?

Cumhuriyet altını, Salı günü Kapalı Çarşı'da alış 1.366 TL'den işlem görüyor. Satış olarak 1.387 Türk Lirasından satılıyor.

Yarım altın ne kadar?

Yarım altın, Kapalı Çarşı'da 657 TL'den alınırken, 674 TL'den satılıyor. Yarım altın oranları eksi 0,80.

Reşat altın ne kadar?

Reşat altın, 27 Kasım Salı günü Kapalı Çarşı'da alış değeri 1.398 TL'den işlem görürken, satış değeri 1.419 Türk Lirası.

Altın yorumları 27 Kasım 2018

Anadolu Ajansı Analisti İslam Memiş, 27 Kasım altın yorumları köşesinde Rusya-Ukrayna gerginliği üzerinde durdu. 

Memiş, dolar kuru ve ons altın değerindeki gerilemenin gram altının değer kaybetmesine neden olduğunu belirterek, "Dolar kurunda tepki yükselişleri yaşanırsa altının gram değerindeki düşüşler yerini yükselişe bırakabilir. Bugün altının gram değerinin 204-207 lira aralığında işlem görmesini bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginliğin altının ons değerini çok fazla etkilemediğine dikkati çeken Memiş, piyasaların ABD Merkez Bankası'nın (Fed) perşembe günü açıklanacak toplantı tutanakları ve 30 Kasım'da başlayacak G20 zirvesine odaklandığını dile getirdi.