Altın piyasası sabah saatleri: Gram altın çeyrek altın ne kadar oldu? 13 Kasım

Altın piyasası sabah saatleri: Gram altın çeyrek altın ne kadar oldu? 13 Kasım © Shutterstock

Altın piyasası sabah saatlerinde serbest piyasada yükseliş yaşanırken gram altın çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın piyasasında 13 Kasım 2018 tarihinde emtia fiyatları, altın ons değerlerini baskılarken ekonomi uzmanları bu durumun gram altın değerlerinde yükselişe geçeceğini açıkladı. Peki emtia fiyatları ne demek? Emtia fiyatları, ticari bir ürün olarak serbestçe satın alınan ve satılan makul bir şekilde değiştirilebilen mal veya malzeme. Emtialar tarım ürünlerini, yakıtları ve metalleri içerir ve bir ticari borsada veya spot piyasada toplu olarak işlem görür .

Anadolu Ajansı Analisti İslam Memiş, 12 Kasım'a dair yaptığı açıklamalarda dolar endeksinin değer kazanmasından ötürü emtia fiyatlarının baskı altında olması ve bu durumun altın ons değerlerinde kırılmalar yaşanabileceğini açıklamıştı. Altın ons değeri ne demek? Altın ons birim değeri dolar üzerinden hesaplanıyor. Ticari olarak her iki kavramın arasında zıt bir ilişki mevcut. Doların düşmesi durumunda altın ons üzerinden alımlar gerçekleşirken, doların yükselmesi durumunda yatırımcılar, altın satımı işlemi başlattığından ötürü Kapalı Çarşı'da piyasalarda düşüş meydana geliyor.

Kapalı Çarşı güncel altın fiyatları 13 Kasım 2018

Gram altın ne kadar? Gram altın, 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 211 TL'den işlem görüyor.

Çeyrek altın ne kadar? Çeyrek altın, 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 345 TL'den işlem görüyor.

Cumhuriyet altını ne kadar? Cumhuriyet altını, 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 1.421 TL'den işlem görüyor.

22 ayar bilezik ne kadar? 22 ayar bilezik, gram fiyatı 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 195 TL'den işlem görüyor.

Yarım altın ne kadar? Yarım altın, 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 691 TL'den işlem görüyor.

Reşat altın ne kadar? Reşat altın, 13 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da satış değeri 1.453 TL'den işlem görüyor.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS