Ambargo kalktı İranlılar Denizli'ye geldi

Ambargo kalktı İranlılar Denizli'ye geldi

İran'dan Denizli'ye gelen tekstil firması temsilcileri ev tekstili üretimi yapan 16 firmayla görüştü. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, İran'a yönelik ambargonun kalkmasının bu ülkeyle ticari ilişkilerin gelişmesinde önemli bir fırsat olduğunu belirtti. 

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Denizli İhracatçılar Birliği, İran'la ticari ilişkilerin geliştirilmesi için İran Alım Organizasyonu düzenledi. İran'ın Tahran, Tebriz ve Meşhed şehirlerinden Denizli'ye gelen ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren 20 İran firmasının temsilcileri ile proje kapsamındaki 16 Denizli firması biraraya geldi.  


İran'dan gelen tekstil firmalarının temsilcileri Denizlili firma yetkilileriyle ikili ticari alım görüşmeleri yaptı. Üç gün süren ikili görüşmelerin son gününde İran heyeti Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret etti. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ve yönetimden Ahmet Zora, İran heyetiyle görüşmeleri değerlendirdi. İranlı heyet adına söz alan işadamı Alireza Rajı, Denizli'de ağırlanmaktan mutlu olduklarını, çok verimli ikili ticari görüşmeler yaptıklarını belirterek, Denizli ile ticari ilişkilerini geliştirmek istediklerini belirtti.  


Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ise, ambargonun kalkmasının Denizli ve İran arasındaki ticaretin gelişmesi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Kocasert, "Özellikle ambargonun kalkması ile birlikte komşumuz İran önemli bir ticari partnerimiz olabilir. Unutmayalım ki tarihi ve kültürel anlamda birbirine oldukça yakın olan iki ülkeyiz ve asırlara dayanan köklü ilişkilerimiz var.


İran'dan gelen alım heyeti ile Denizli'de çok önemli ve verimli görüşmeler gerçekleştirildi. Birlik olarak İran'a yönelik bu programımızı bir başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Öngörülerimiz, İran ile olan ticaret hacmimizin hem ülkemiz hem de ilimiz açısından artış trendi sergileyeceği yönünde" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS