Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sonuçları için gözler Anadolu Üniversitesi’ne çevrildi. Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi final sınavlarına katılan adaylardan bir kısmı başarılı oldukları takdirde mezun olacaklar. Peki, AÖF sonucu ne zaman açıklanacak ve başarısız olan adaylar için 3 ders sınavı ne zaman yapılacak?

AÖF final sınavı sonuçları yakın zamanda Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bahar dönemi final sınavları sonrasında başarılı olan adaylar derslerden geçmiş sayılacak. Kredilerini yükseltmek isteyen öğrenciler içinse 3 ders sınavı gerçekleştirilecek.


AÖF SONUÇ SORGULAMA NEREDE OLACAK?


Final sınavına ilişkin sonuçlar Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Fakültesi’na ait sistemde yer alacak. “/login.anadolu.edu.tr” adresinden e-posta adresi veya kimlik numaraları ile şifrelerini giren öğrenciler sisteme giriş yaparak sonuçları sorgulayabilecek.


3 DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?


3 ders sınavları 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise 22 Temmuz’da açıklanacak.


SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?


3 ders sınavı için tercihlerin 19-20 Haziran tarihlerinde yapılacak olması nedeniyle en geç 18 Haziran’da bahar dönemi final sınavı sonuçlarının açıklanması bekleniyor.


Öte yandan kurum tarafından yapılan bilgilendirmede 3 ders sınavına katılan öğrencinin dilediği takdirde yaz okuluna da kayıt yaptırabileceği bilgisi paylaşıldı. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin üç ders sınavına katılma hakkı bulunmuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS