Anaokulu çocuklarına silahlı şehitli temsille ilgili inceleme: 'Büyük bir olay yok'

Anaokulu çocuklarına silahlı şehitli temsille ilgili inceleme: 'Büyük bir olay yok'

Kayseri'de 23 Nisan'da anaokulu çocuklarına askeri kıyafetler giydirilerek oyuncak silahlarla 15 Temmuz darbe girişimini canlandıran ve kimi de rolleri gereği şehit olan temsille ilgili açıklama geldi. Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, "Orada büyük bir olay yok. Fakat biz inceleme başlattık" dedi.

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 23 Nisan'da anaokulu öğrencilerinin sergilediği şehitli, silahlı gösteri için başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirdi. Elmalı, "Orada büyük bir olay yok. Fakat biz inceleme başlattık" dedi.


Şehitli ve silahlı piyesi böyle savundular


Milli Eğitim Müdürü Elmalı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapıldığı Hacı Mustafa Gazioğlu Ortaokulu'nda açıklamalarda bulundu.


Anaokulu öğrencilerinden 'silahlı çatışma' gösterisi


Elmalı, "Şu anda 280 okulda, bin 704 salonda, 3 bin 872 öğretmen nezaretinde 21 bin 679 öğrencimiz TEOG sınavına girdi. Sınavlarımız sağ salim başladı ve sorunsuz sürüyor. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bakanlığımızın talimatları gereği biz her türlü önlemlerimizi aldık. TEOG sınavlarına, üniversite sınavları gibi önem veriyoruz. Hasta ve okula gelemeyecek engeli bulunan 11 öğrencimizi de evlerine gönderdiğimiz öğretmenlerimiz ve özel sınav kitapçıkları aracılığıyla sınava aldık. Onlar da evlerinde sınava giriyorlar" diye konuştu.


Basın mensuplarının, Sami Yangın Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde, Şükrü Malaz İlkokulu'nun anasınıfı öğrencilerinin şehitli ve silahlı yaptığı gösteri ile ilgili soruları üzerine Müdür Elmalı, "Orada büyük bir olay yok. Fakat, biz inceleme başlattık" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS