Ankara Cuma namazı saat kaçta? 21 Şubat Cuma saati: Ankara

Ankara Cuma namazı saat kaçta? 21 Şubat Cuma saati: Ankara

Cuma namazı öğle saatinde cami ve mescitlerde cemaat halinde eda edildiği için her ilin Cuma gün ki öğle ezanı saati aynı zamanda Cuma namazı saati oluyor. Bu nedenle her ilde olduğu gibi Ankara’da da Cuma namazı saatini merak edenler, aynı zamanda Ankara 21 Şubat namaz saatlerini araştırıyor. İşte, Ankara Cuma namazı saati ve 21 Şubat namaz saatleri…

Ankara Cuma saati 21 Şubat yani bugün Cuma namazı kılacaklar tarafından merakla araştırılıyor. Bugün yani 21 Şubat Cuma günü Cuma namazı kılacak olanlar CNN TÜRK namaz saatleri sayfası üzerinden Ankara Cuma namazı saatini öğrenebilecekler.


ANKARA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?


Ankara Cuma namazı saati Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edildi. Kocatepe, ve Hacı Bayram-ı Veli camileri başta olmak üzere Başkent’teki cami ve mescitlerde hazırlıklar tamamlandı. Öğle ezanın okunmasıyla birlikte inanalar omuz omuza saf tutup Cuma namazlarını eda edecekler. Cuma namazı ise 7 Şubat yani bugün 13.07’de başlayacak.


81 İLİN NAMAZ VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN


CUMA NAMAZININ HÜKMÜ NEDİR?


Cuma namazı farz-ı ayındır. Farz oluşu Kur’an-ı Kerim, Sünnet ve İcma ile sabittir. Yüce Allah, “Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah’ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.” (Cum’a, 62/9-10) buyurmaktadır. Hz. Peygamber (s.a.s.) de, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her müslüman erkeğe farzdır.” (Ebû Dâvûd, Tahâret, 130; Beyhakî, es-Sünenü’l-Kübrâ, III, 245-246) buyurmuştur. Cuma namazı, Hz. Peygamber (s.a.s.) döneminden günümüze kadar kılınagelmiş ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir farklı görüş ortaya çıkmamıştır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS