Ankara Kızılay'daki saldırıda ölenlerin sayısı 37'ye yükseldi

Ankara Kızılay'daki saldırıda ölenlerin sayısı 37'ye yükseldi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu saldırıda ölenlerin sayısının 37'ye yükseldiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı da öğle saatleri itibarı ile 13'ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 60 yaralının hastanelerde tedavi altında olduğunu bildirdi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Ankara Güvenpark'ta dün yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 37'ye yükseldiğini açıkladı. Bakan Müezzinoğlu 15'i durumu ağır olmak üzere 71 kişinin de yaralı olarak hastanelerde tedavi altında olduğunu bildirdi. 


Ankara'da terör saldırısı


Olay yerinde 30 kişinin hayatını kaybettiğini, bunlardan birinin saldırıyı düzenleyen kişi olduğunun kesinleştiğini belirten Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ölenlerden birinin daha terörist olduğu şüphesi bulunduğunu söyledi.  


Bakan Müezzinoğlu, "Hastanelerimizde dün akşam itibarıyla 4 vatandaşımızı kaybetmiştik, bu sabah itibarıyla biri Hacettepe'de, biri Numune'de biri de Ankara Eğitim ve Araştırma'da olmak üzere 3 vatandaşımızı daha kaybettik. Dolayısıyla hastanelerimizde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı 7 oldu" dedi ve hayatını kaybedenlere rahmet diledi.


Yaralıların durumuna ilişkin de bilgi veren Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Şu anda hastanelerimizde 71 yaralımız var. Bunlardan 14'ü acil servislerinde müşahade altında. 15'i yoğun bakımda, ciddiyeti olan vakalarımız. 41 vakamızın da servislerde tedavileri yapılıyor" dedi.


Yaralılara acil şifalar dileyen Müezzinoğlu, terörü de bir kez daha lanetledi ve "Asla başarılı olamayacaklar ve bu millet bunları kazdıkları çukurlara, insanlık dışı hain emellerine ulaşamayacak şekilde gömecektir" ifadesini kullandı.


Bakanlıktan da açıklama yapıldı


Sağlık Bakanlığı'ndan öğle saatlerinde yapılan açıklamada da 13'ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 60 yaralının hastanelerde tedavisine devam edildiği bildirildi. Bakanlığın açıklamasında, "14.03.2016 saat 12.00 itibariyle patlama sebebiyle, hastanelerde 7 kişi hayatını kaybetmiştir. Hastaneye başvuran yaralılarımızdan 42'si serviste, 5'i acil serviste gözlem altında, 13'ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 60 yaralının hastanelerimizde tedavisine devam etmektedir" denildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS