Ankara'da okullar tatil mi, yarın kar tatili olacak mı?

Ankara'da okullar tatil mi, yarın kar tatili olacak mı?

Hafta sonunda kar nedeniyle öğrencilerin tatil beklediği Ankara'da bugün eğitime devam edildi. Ankara Valisi Ercan Topaca, "Ankara'da okullar tatil mi?" sorusunu merak edenleri ilgilendiren açıklamayı yaptı ve meteorolojik verilere göre tatil edilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Ancak öğrenciler Ankara'da kar tatili olmasını bekliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise buzlanma tehlikesine karşı tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam ediyor.

Hafta sonunda Ankara'da eğitim gören öğrencilerin en fazla merak ettiği soru "Ankara'da okullar tatil mi?" sorusu oldu. Kar yağışlarının etkili olduğu Başkent'te kar yağışı aralıklarla devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler hava şartlarının ulaşımı olumsuz etkilememesi için çalışmalarını sürdürüyor. Hem yayaların hem de sürücülerin ulaşımda sorun yaşamaması adına tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapılıyor. Hafta sonunda Ankara'da kar tatili olup olmayacağına dair açıklama Ankara Valisi Ercan Topaca'dan geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Başkent'te kar tatiline gerek olmadığını belirten Topaca, açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Vali Topaca'nın cevabı tatil bekleyenleri üzdü. Ankaralılar şimdi, "Yarın Ankara'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor ancak bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı.


BUGÜN BAŞKENT'TE EĞİTİM SÜRECEK


Ankara Valisi Topaca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ankara'da kar tatili olmayacağını belirtti. Vali Topaca, "Sevgili öğrenciler, meteorolojik verilere göre, Ankara'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum bulunmamaktadır. İyi dersler." diye yazdı.


Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının trafik ve yaya ulaşıma engel olmaması için ekiplerin, 3 vardiya halinde 7/24 görev başında olduğunu bildirdiler. Yetkililer, dün akşam saatlerinde başlayan, ancak karın kesilmesinin ardından, hava sıcaklığının düşmesiyle buzlanan yollarda tuzlama yapıldığını belirterek, sabah saatlerinde de kar yağışının artmasıyla, araçlar ve yaya ekiplerle hem yollarda hem de merkezi noktalardaki kaldırımlarda küreme çalışmaları yapıldığını belirttiler.


Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)ANKARA'DA hava durumu


Bu sabah Ankara'da kar yağışı beklenmiyor. Gün içerisinde Başkentliler çok bulutlu bir hava yaşayacaklar. Gece saatlerinde sıcaklıkların -8 dereceye kadar düşeceği Ankara'da, günün en yüksek sıcaklığı ise -2 derece civarında olacak. Başkentte kar yağışı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri aralıklarla etkisini gösterecek. Cuma günü ise parçalı bulutlu bir hava yaşanacak. Bu hafta Ankara'da en düşük sıcaklığın -8 derece olması beklenirken, en yüksek sıcaklık ise 3 derece olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS