Ankara'daki saldırıda ölenlerin kimlikleri ortaya çıkmaya başladı

Ankara'daki saldırıda ölenlerin kimlikleri ortaya çıkmaya başladı

Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri de kamuoyuna duyurulmaya başlandı. Saldırıda değişik rütbelerdeki askerlerin yanı sıra sivil memurlar da hayatını kaybetti. Terörün kurbanları arasında kadınlar da vardı. Tarım TV'de muhabir olarak Gülşen Yıldız, Tarım Bakanlığı'nın servis aracında saldırıya yakalandı. Askeri servis araçlarında yaşamını yitiren sivil memurlar Meryem Yılmaztürk ve Ayşegül Pürnek ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki banka şubesinde çalışan Fatma Berna Atmaca'nın evlerine de şehit ateşi düştü.

'in İslahiye ilçesinde yaşayan anne ve babasına da yetkililerce verildi.


3 cenaze daha ailelerine teslim edildi


Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerden 3'ünün daha cenazesi ailelerine teslim edildi.


Alınan bilgiye göre, saldırıda hayatını kaybeden 28 kişiden, DNA testleri tamamlanarak kimlikleri belirlenen 3 kişinin cenazesi, yakınları tarafından teslim alındı. Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı'nda yakınlarının cenazelerini teslim almak isteyen diğer vatandaşların bekleyişi ise sürüyor.


Adli Tıp Kurumunca yapılan kimlik tespit çalışmalarının ardından gün içinde 8 kişinin cenazesi ailelerine teslim edilmişti. 3 cenazeyle kimliği belirlenerek ailelerine teslim edilen cenaze sayısı 11'e ulaşırken, diğer cenazelerin kimlik tespiti için DNA testlerinin devam ettiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS