Anneler Günü’nde çiçekçiler açık mı? Pazar günü çiçekçiler çalışıyor mu?

Anneler Günü’nde çiçekçiler açık mı? Pazar günü çiçekçiler çalışıyor mu?

10 Mayıs 2020 Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması bulunması nedeniyle çiçekçilerin Pazar günü açık olup olmayacağı ise merak konusu oldu. Peki, Anneler Günü’nde çiçekçiler çalışıyor mu?

Çiçekçilerin 10 Mayıs 2020 Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasında uygulayacakları sistem belli oldu. Yayınlanan genelgede Anneler Günü’ne özel olarak çiçekçilere istisna uygulanacağı öğrenildi. İşte genelgedeki o detaylar ve çiçekçilerin çalışma sistemleri…

ÇİÇEKÇİLER ANNELER GÜNÜ’NDE AÇIK MI?

Genelgede, 10 Mayıs Pazar gününe denk gelen ‘Anneler Günü’ nedeniyle çiçek satan iş yerlerinin de cumartesi ve pazar günleri evlere servis şeklinde hizmet vereceği kaydedildi.

Uygulama sipariş üzerine ev adreslerine servis şeklinde olacak.

Genelgede ayrıca tedbirlere uymayan kişilere işlem yapılacağı da ifade edildi. “Belirtilen tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuat uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması” duyurusu genelge içerisinde yerini aldı.


Anneler günü çiçekçiler açık

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS