''Anneme 'seni de şişeye oturtacağız' demiş''

''Anneme 'seni de şişeye oturtacağız' demiş''

Hakkında savcılık tarafından yeniden yakalama kararı çıkartılan Özbizerdik ile 2.5 aydır yaşadığı aşk nedeniyle hem işinden olan hem de tehditler nedeniyle ölüm korkusu yaşayan Melis Ç. konuştu. Özbizerdik'in feci şekilde dövdüğü genç kadın yaşadıklarını anlattı.

Habertürk'e konuşan 33 yaşındaki Melis Ç., Cuma günü Onur Özbizerdik'in kendisini Nişantaşı'nda bulduğunu belirterek, "Nişantaşı'nda yürürken Onur, sıkıştırdı ve arabaya binmemi söyledi. 'Binmeyeceğim dedim ama zorla bindirdi, şoförü de yardımcı oldu. Arabayı şoförü kullanıyordu. Yanıma oturdu ve dövmeye başladı.

'Öleceksin, seni öldüreceğim' diyordu. Kafama ayaklarıyla vurdu. Ellerim şiş, dişim kırık, burnum kırık, dudaklarım yarık içinde... Silahını aradı bulamadı, birilerini telefonla arayarak silahını istedi. 'Annem gibi öleceksin, o nasıl öldüyse sen de öyle öleceksin. İkinci Uğur Kılıç olacaksın' diyordu.

Şoförüne de 'Sen de şahit olacaksın' dedi. Kilyos'a doğru gittik. Arabadan atlamayı düşündüm ancak kapıyı açamadım. Şoförüne 'Senin de kızların var bana yardım et' dedim. Onur, 'Şimdi eve gideceğiz, makas bulayım saçlarını da sıfıra vuracağım. Şimdi sessiz ol şu gömleği kafana ört kimse görmesin' dedi" diye konuştu.

''Filmlerdeki gibi kaçtım''


Genç kadın bundan sonraki korkunç anları ise şöyle anlattı: "Sarıyer Konakları'na geldiğimizde de 'Kaybedecek hiçbir şeyim yok, en fazla 30 yıl yerim' dedi. Sürekli para verip serbest kaldığını, son serbest kalışının da 400 bin dolara patladığını söyledi. Öldüreceğinden korkuyordum çünkü silahı eve geliyordu. Can havliyle koşmaya başladım. Filmlerdeki gibi kaçtım. 'Yardım edin polis çağırın öldürecekler beni' diye bağırdım.

''Seni de şişeye oturtacağız''


Bir apartmanın kapısı açıktı, girdim. Üst kata çıktım, iki dairenin kapısına vurdum. Biri açtı, yüzümü kanlı görünce içeriye aldı. Yere yattım, 'Polisi arayın' dedim. Onur zillere basıyor, bağırıyordu. Annemi aramış, 'Seni de şişeye oturtacağım, kızını git hastanelerden topla onu da seni de öldüreceğim' demiş. Annem de ben de tehdit altındayız. Zaten kaçmasam şu an ya sakat kalmıştım ya da ölmüştüm"

''Onur ihbar etmeyeceğimi bilir''


Onur Özbizerdik'in kendisini ihbar etmesinden şüphelenmesi nedeniyle dövmediğini kaydeden Ç, "Onu ihbar etmeyeceğimi iyi bilir. 17 Haziran'da yakalandığı otelden kaçtım. Bana '10 günden beri neredeydin, bir erkekle mi beraberdin' dedi ve küfürler etti, sonra da dövmeye başladı ve bu hale geldim" dedi.

''Hep kurtulmak istedim''


2.5 aydır beraberlik yaşadığı Özbizerdik'in kendisini takıntı haline getirdiğini söyleyen genç kadın, "Seninle evlenmek istiyorum çocuğumuz olunca her şey düzelecek' diyordu. Beni sürekli dövüyordu. Hep şiddet ve işkence gördüm. 'Başını kapat, güzelliğini ben göreyim kimse görmesin' diyordu.

Kabin amiriydi, istifa etmek zorunda kaldı


Sevgilisi nedeniyle kabin amiri olarak çalıştığı havayolu şirketinden istifa etmek zorunda kaldığını da kaydeden Ç, "Kıskanç olduğu için uçuşlarıma göndermiyordu, sürekli rapor alıyordum. İstifa etmek zorunda kaldım. 11 yıllık kariyerim bitti" dedi. Ç, şunları anlattı: "Son şansım diyerek kaçmıştım, yine yakaladı. Korkacak bir şeyim kalmadı.

Psikolojik tedavi göreceğim


Rüyalarımda bile onu görüyorum. Psikolojik tedavi göreceğim, estetik tedavi gerekip gerekmediğine ise daha sonra karar verilecek. Şimdi hukukun bana yardım edeceğini düşünüyorum ama maalesef hep serbest kalıyor, hep serbest, hep serbest... Kendisinden kurtulamadım. Şimdi de can güvenliğim yok. Onur her yerde rahat rahat geziyordu, yakalama emri varken de değişmedi bu durum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS