Antalya Büyükşehir'den Döşemealtı'na jest

Antalya Büyükşehir'den Döşemealtı'na jest

Antalya Büyükşehir Belediyesi, örnek bir işbirliğiyle yeni otogar projesi için mülkiyetindeki alanı kendisine devreden Döşemealtı Belediyesi'ne planlama jesti yaptı. Kullanım hakkı Büyükşehir Belediyesi'nde olan 100 dönümlük hal alanı, toplu iş merkezi olarak yeniden planlanarak, Döşemealtı Belediyesi'nin kullanımına tahsis edildi.

Büyükşehir Belediyesi ve Döşemealtı Belediyesi, el ele vererek, iki dev projenin Antalya'ya kazandırılması konusunda örnek bir işbirliğine gitti.


Büyükşehir Belediyesi, 5216 Sayılı Büyükşehir Yasası ile kullanım hakkı kendisine geçmesi gereken Döşemealtı'ndaki 100 dönümlük toptancı hal alanında Döşemealtı Belediyesi'nin talebi üzerine vasıf değişikliği yaptı.


Başka bir yerde hal alanı oluşturularak, söz konusu alan toplu merkezi olarak yeniden planladı. Plan değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylandı. Toplu İş Merkezi yapılacak 100 dönüklük alan protokol yapılarak Döşemealtı Belediyesi'nin kullanımına tahsis edildi.


Böylece Antalya'da uzun yıllardır konuşulan ancak yer bulunamadığı için sürüncemede kalan toplu iş merkezi sorununun çözümü için büyük bir adım atılmış oldu.


Antalya'nın yeni otogar inşaatı 2017'de başlıyor

Döşemealtı Belediyesi de Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya'ya kazandırmak istediği çağdaş ve modern yeni otogarla ilgili işbirliğine gitti.


Batı, Doğu, Kuzey çevreyollarının kesişim noktası Döşemealtı'nda inşa edilmesi planlanan yeri otogarın yeri konusunda ortak bir çalışma yapıldı. Döşemealtı Belediyesi, mülkiyeti kendine ait olan 100 dönümlük alanı, otogar yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne devretti.


Antalya'ya uzun yıllar hizmet edecek yeni otogarla ilgili mülkiyet sorunu böylece çözülmüş oldu. Projenin önü açıldı.

Bölgeye büyük değer kazandıracak otogar projesi ve toplu iş merkezi projesi için iki belediyenin el ele vermesi, iktidar muhalefet işbirliğinin en güzel örneğini sergilemesiyle kazanan Döşemealtı ve Antalya oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS