Antalya Kanada'dan birincilikle döndü!

Antalya Kanada'dan birincilikle döndü!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kanada'da düzenlenen 'Çiçek Açan Şehirler' yarışmasından ödülle döndü. Türkiye’den ilk kez bir kentin katıldığı, uluslararası ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasında Antalya, “Beş Çiçekli Altın Şehir” ödülü ile birinci oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Kaleiçi projesiyle katıldığı 'Çiçek Açan Şehirler' yarışmasının sonuçları açıklandı.


Türkiye’den ilk kez bir kentin katıldığı, uluslararası  ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasında Antalya, “Beş Çiçekli Altın şehir” ödülü ile birinci oldu.


Kanada'nın Kamloops Kenti’ndeki ödül törenine Antalya Valisi Muammer Türker, ‘Çiçek Açan Şehirler” projesini bizzat yürüten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projeye destek veren EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ile proejenin paydaşlarından Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu katıldı. Törende konuşan Başkan Menderes Türel, “Bu ödül belediyelerin bir oskarı niteliğinde. Bu oskar aileme, Antalya’ya ve Türkiye’ye gidiyor” diye konuştu.


5 şehir ile yarıştı

30 ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, Antalya aynı kategoride katılan, Kanada Ontaria´dan Chatham Kent ve Sarnia kentleri, Çek Cumhuriyeti´nden Zlin, Güney Kore´den Seangbuk-gu olmak üzere 5 kent ile yarıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS