AÖF 2017 sınav giriş yerleri | AÖF sınav tarihleri

AÖF 2017 sınav giriş yerleri | AÖF sınav tarihleri

AÖF 2017 sınav giriş yerleri Anadolu Üniversitesi'nin "Öğrenci otomasyon" bölümünden görülebilirken; AÖF sınav tarihleri ne zaman? Sınavlar 29 Nisan 2017 tarihinde başlıyor, 30 Nisan 2017 tarihinde sona eriyor. Sınav soruları içerisinde yeni sınav sistemi olan "kısa cevaplı ve açık uçlu sorular" yer alacaktır. Sınavdan çıkan öğrenciler, soruları E-Kampüs (Anadolu) sayfasında görebilir. Sınava dair güncel bilgiler haber içeriğimizde yer almaktadır.

Sınava çok az bir süre Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler giriş belgelerini yazıcıdan veya fakültenin büro merkezlerinden alabilir. . Sınava girecek olanlar "öğrenci otomasyon linki" içerisinden belgenin çıktısını alabilir. Bu sene referandumdan ötürü sınav tarihleri değişmişti. Sınava girecek olan öğrenciler "kısa cevaplı" sorular ve "üç ders sınavı" hakkında bilgiyi içeriğimizden öğrenebilir.


BELGEYİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Üniversiteli gençlerden komik YGS şarkısıSınav giriş belgeleri sınavdan 10 gün önce yayınlanmaktadır. Sınavlar 29 Nisan’da başlıyor, 30 Nisan’da sona eriyor. Sınav soruları E-Kampüs sitesinde yayınlanacak. Sonuçlar ise Fakültenin resmi web sitesinde açıklanacaktır. Finaller ise 3 Haziran’da başlıyor, 4 Haziran’da sona eriyor. Üç ders sınavı ise 22 Temmuz 2017.Kısa cevaplı ve açık uçlu sorular


Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dor. Naci Gündoğan'dan kısa cevaplı soruların bahar sınavlarında çıkacağına dair dikkat çeken açıklamada bulundu, açık uçlu sorular üzerine öğrencilere önemli bilgiler verdi. Sınav sonuçların artık bir hafta içerisinde açıklanabildiğini söyleyen Gündoğan, YÖK'ün hazırladığı "açık uçu ve kısa cevaplı soruların" Açıköğretim sınavlarında da bahar dönemindeki sınavlarda uygulanacağını açıkladı. Gündoğan bahar döneminde Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soru.Açık uçlu soru nedir?


Üç ders sınavı


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerin 3 dersten kalmaları halinde dönem tekrarına kalmadan aynı süre içerisinde bu sınavları verebilecek. Kayıtlı olduğu bölüm içerisinde tüm dersleri vermesine rağmen 3 dersten başarılı olamayan öğrenciler değiştirilen sistem ile belirtilen tarihler içerisinde bu dersleri geçebilecek.


ÜÇ DERS SINAVINA KİMLER GİREBİLECEK?


Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.
Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.


SINAVLAR NE ZAMAN OLACAK?


Rektör Gündoğan’ın yaptığı açıklamaya göre 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak değerlendirmeler sonrasında açıklanacak. Cezaevinde bulunan öğrencilerin sınavları ise yine 22 Temmuz tarihinde bulundukları cezaevinde yapılacak. Yurt dışı programı çerçevesinde üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler 13 Ağustos 2017 tarihinde bu sınavlara girebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS