Son Dakika

2021 bahar dönemi AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl yatırılır? (Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme)

A A

16.02.2021 - 17:32 Son Güncelleme:

AÖF kayıt yenileme ücreti ödemeleri 2021 bahar dönemi için başladı. İkinci dönem AÖF kayıt yenileme yapmak isteyen öğrenciler ücreti ödemek için öncelikle ders seçimi yapması gerekiyor. Peki, 2021 bahar dönemi AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır, ücret ödemede son gün ne zaman?

2021 bahar dönemi AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl yatırılır? (Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme)

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2021 bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. Kayıt yenileme için ücret ödemek isteyen öğrencilerin ilk etapta ders seçimi yapmaları gerekiyor. Ders seçimi yapmayan öğrenciler için ödeme ekranı çıkmayacağından kayıtlarını da yenileyemeyecekler. Bu nedende AÜ AÖF’ten yapılan açıklamada ilk etapta ders seçimi yapılması gerektiği hatırlatıldı.

2021 BAHAR DÖNEMİ AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecek.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

AÖF DERS EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ SON GÜN NE ZAMAN, ÖDEME NASIL YAPILIR?

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecek. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacak.

Daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişiler en yakın AÖF bürosuna giderek ya da 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK hattından bilgi alabilirler.