Son Dakika

AÖF sonuçları bugün açıklanacak mı? AÖF sonuç sorgulama sayfası

A A

31.05.2019 - 13:57

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi final sınavları geçtiğimiz hafta 25 – 26 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Gözler sınav sonrası sonuçlara çevrildi. 9 günlük bayram tatilinin bugün başlaması nedeniyle öğrenciler “AÖF sonuçları bugün açıklanır mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, AÖF sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte detaylar…

AÖF sonuçları bugün açıklanacak mı? AÖF sonuç sorgulama sayfası

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Bekleyişin nedeni ise final sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili beklenti… Hatırlanacağı gibi AÖF öğrencileri geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri yani 25 – 26 Mayıs tarihlerinde sınav girmişti. Finaller sonrası gözler sonuçlara çevrildi. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar bugün açıklanır mı? İşte detaylar…

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF sınav sonuçları genellikle sınavların ardından geçen 12 – 13 günlük süre içerisinde açıklanıyor. Ancak bu süre 9 günlük bayram tatili içerinde kaldığı için sonuçların 10 Haziran Pazartesi veya 10 Haziran’ı takip eden günlerde açıklanması bekleniyor.

ÜÇ DERS SINAVI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

Anadolu Üniversitesi 3 ders sınavı için duyurusunu gerçekleştirdi. İşte, o duyuru;

Üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’da, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hâlen cezaevinde/tutukevinde olup “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır.

Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenci sayfasında üç ders sınav merkezi ile ilgili “Üç Ders Sınav Merkezi Değişikliği” arayüzü 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde açılacaktır. Bu arayüzde üç ders sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrenciler, değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, öğrenci otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.

Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.

Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.

19-20 Haziran 2019 tarihlerinde üç ders sınav merkezi tercihi yapmayan öğrencilerin  Fakülte tarafından ekte yer alan tablodaki illere göre atamaları yapılacaktır.

Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur.