AÖF sonuçları açıklandı! 2019 AÖF Bahar Dönemi final sonuçları sayfası

AÖF sonuçları açıklandı! 2019 AÖF Bahar Dönemi final sonuçları sayfası

Açıköğretim Fakültesi AÖF 2019 Bahar Dönemi final sınavı sonuçları açıklandı. Bayram tatili nedeniyle beklenen süreden daha uzun bir sürede açıklanan sonuçlar, AÖF öğrencileri tarafından araştırılıyor. Sonuçlara Anadolu Üniversitesi Anadolum e-Kampüs sayafası üzerinden ulaşılabiliyor. İşte, Anadolu Üniversitesi final sonuçları sorgulama sayfası…

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi final sınavı sonuçları açıklandı. 25 – 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen sınavların ardından öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlenmişti. Nihayet beklenen gün geldi. Bayram tatili nedeniyle beklenenden daha uzun sürede açıklanan sonuçlara Anadolu Üniversitesi Anadolum e-Kampüs sayafası üzerinden ulaşılabiliyor. İşte, Anadolu Üniversitesi final sonuçları sorgulama sayfası…


AÖF FİNAL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


3 DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?


3 ders sınavları 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezleri ise 22 Temmuz’da açıklanacak.


AA, AB, BA, BB, BC, CB, CC NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?


Bu harf notları geçerli yani başarılı harf notları arasında yer alıyor. Bu notları elde ede öğrenciler sırasıyla en yüksek  AA olacak şekilde o derse ait başarı ortalamasını öğrenmiş oluyor.


CD, DC VE DD HARF NOTLARI GEÇERLİ Mİ?


Bu notlar koşullu geçerli harf notları arasında yer alıyor. Yani öğrencinin AGNO’su (ağırlıklı genel not ortalaması) 2.00’ın üzerindeyse öğrenci bu derslerden geçmiş sayılıyor. Ancak AGNO 2.00’ın altındaysa bu dersler yeniden alınıp AGNO yükseltilebiliyor. CD, DC ve DD harf notları yükseltmelerde kullanılabilen dersler içerisinde yer alıyor.


FF HARF NOTU NE DEMEK?


FF harf notu öğrencinin almış olduğu dersten başarısız olduğu anlamına geliyor. AGNO ayrımına bakmaksızın öğrencinin bu dersi yeniden alması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS