AÖF yaz okulu ne zaman, kayıtlar hangi tarihte başlıyor?

AÖF yaz okulu ne zaman, kayıtlar hangi tarihte başlıyor?

Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu kayıtları için oldukça kısa bir süre kaldı. AÖF eğitim öğretim takvimi içerisinde yaz okulu kayıtları başlangıç tarihi geçtiğimiz haftalarda paylaşılmıştı. İşte Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu kayıtları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu kayıtları 24 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak. Toplamda 5 gün sürecek olan kayıt işlemleri 28 Haziran 2019 Cuma günü ise sona erecek.


YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?


Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet adresinde yer alan bilgilere göre üç ders sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde yaz okulu sınavı ise 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacak.


Yaz okulu sınavı için sınav merkezi tercihleri ise en geç 19 Temmuz’a kadar yapılabilecek. Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, yaz okulu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.


YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?


Okula kayıt yaptırabilecek olan kişiler şöyle; 


1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.


2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.


3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.


4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir. 


5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS