MEB AÖL sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

MEB AÖL sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmiş ve sonuçlar beklenmeye başlanmıştı. Kredilerini artırmak isteyen öğrencilerin katıldığı sınav sonuçlarına göre yeterli krediye ulaşanlar mezun olabilecek. Peki, MEB takviminde yer alan bilgilere göre AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sonuçları açıklanma tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan öğrenciler 3. dönem sınav sonuçlarını erişime açılmasının ardından öğrenebilecek. Peki, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak ve 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için kayıt yenileme ne zaman yapılacak?


SONUÇLAR O TARİHTE AÇIKLANIYOR


Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl için oluşturduğu takvimine göre, AÖL 3. dönem sınav sonuçları 1 Ağustos 2019 tarihinde öğrencilerin erişimine açılacak. AÖL sınav sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.


AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?


2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos ile 27 ağustos tarihleri arasında yapılacak.  • I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması: 21 Ağustos 2019

  • I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması: 18 Ekim 2019

  • I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması: 04 Aralık 2019

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS