AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL 3. dönem sınav tarihleri önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan sınavlara katılacak olan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Açık Öğretim Lisesi sınavları ile kredilerini yükseltme imkanına sahip olacak olan öğrenciler bu sayede mezuniyet için bir aşamayı daha geride bırakmış olacak. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL sınavları için oldukça kısa bir süre kaldı. Kredilerini yükseltmek isteyen öğrenciler önümüzdeki günlerde MEB tarafından gerçekleştirilecek olan sınava katılacak.


İşte AÖL sınavları ile ilgili bilinmesi gerekenler ve sınava ilişkin son detaylar…


AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?


Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 3. dönem sınavları 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak.


Açık lise sınav sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek. (Sınav sonucu henüz açıklanmadığı için bağlantı linki şuan aktif değil)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS