AÖL sonuçları açıklandı mı? İşte, MEB AÖL sonuç sorgulama sayfası

AÖL sonuçları açıklandı mı? İşte, MEB AÖL sonuç sorgulama sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından açık öğretim lisesi AÖL 1. dönem sınavları 7 - 8 Aralık Cumartesi Pazar günleri yapıldı. Sınavın ardından gözler ise sonuçlara çevrildi. Peki, AÖL sonuçları açıklandı mı? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 - 2020 AÖL sonuçları sorgulama sayfası...

Açık öğretim lisesi AÖL 2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi 1. dönem sınavları Aralık ayının ilk günlerinde yani 7 - 8 Aralık tarihinde yapıldı. Sınava giren öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte, AÖL sonuçlarıyla ilgili detaylar ve AÖL sonuç sorgulama sayfası...


AÖL SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?


MEB tarafından duyurulacak olan sınav sonuçları “http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx” adresinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı takdirde kurumdan yeni bir duyuru yapılacak.


MEB AÖL SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


AÖL SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANIR?


MEB Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav sonuçları ile ilgili resmi bir tarih bilgisi paylaşılmasa da 2. Dönem kayıt yenileme işlemlerinin 6 Ocak’ta başlayacak olması nedeniyle en geç 5 Ocak 2020 tarihine kadar sonuçların duyurulması bekleniyor. Yani sınav sonuçları 23 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında erişime açılacak.


2019-2020 MEB AÖL İŞ TAKVİMİ YAYINLANDI


Yıllık AÖL sınav takvimini yayınlayan MEB’in yeni takviminde yer alan bilgilere göre 2. Dönem sınavları 21-22 Mart tarihinde yapılacak sonuçlar ise 17 Nisan 2020 Cuma günü erişime açılacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS