AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonuçları için gözler MEB’de…

AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonuçları için gözler MEB’de…

Açık Öğretim Lisesi – AÖL 3. dönem sınavlarının ardından gözler soru ve cevaplarla sonuçlara çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan sınavın soru ve cevaplarıyla sonuçları henüz açıklanmadı. Sürenin ilerlemesiyle birlikte “AÖL sonuçları açıklandı mı?” ve “AÖL soru ve cevapları yayınlandı mı?” sorularının cevabı merak edilenler arasında yerini aldı. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz hafta sonu yapılan açık lise sınavları sonrası sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Öte yandan soru ve cevapların ne zaman açıklanacağı da merak konuları arasında yer alıyor. Peki, AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AÖL sonuçlarıyla ilgili detaylar…


AÖL SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?


AÖL sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte sorular ve cevap anahtarı için geri sayım başladı. MEB konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmasa da 3. oturumun da tamamlanmasının ardından kısa bir süre sonra soruların ve cevapların yayınlanması bekleniyor. Üçüncü oturum dün tamamlandı. Bu nedenle soru ve cevapların hafta içi yani 8 – 12 Temmuz tarihleri arasında yayınlanması bekleniyor.


AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2018-2019 takvimine göre, AÖL 3. dönem sınav sonuçları 1 Ağustos 2019 tarihinde öğrencilerin erişimine açılacak.


AÖL sınav sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden öğrenilebilecek. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS