AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları…

AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları…

AÖL 1. dönem sınav sonuçları ile ilgili öğrencilerin geri sayımı devam ediyor. 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan kısa süre içerisinde açıklama yapılacak. Peki, MEB AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçlar nereden öğrenilebilecek?

AÖL sonucu için gözler MEB’ten gelecek açıklamaya çevrildi. Binlerce Açık Öğretim Lisesi öğrencisinin heyecanla beklediği sonuçlar MEB tarafından duyurulacak. İşte AÖL 1. dönem sınav sonuçları ile ilgili bilinmesi gereken detaylar…


AÖL SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?


MEB tarafından duyurulacak olan sınav sonuçları “http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx” adresinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı takdirde kurumdan yeni bir duyuru yapılacak.


MEB AÖL SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


AÖL SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANIR?


MEB Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınav sonuçları ile ilgili resmi bir tarih bilgisi paylaşılmasa da 2. Dönem kayıt yenileme işlemlerinin 6 Ocak’ta başlayacak olması nedeniyle en geç 5 Ocak 2020 tarihine kadar sonuçların duyurulması bekleniyor. Yani sınav sonuçları 23 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında erişime açılacak.


2019-2020 MEB AÖL İŞ TAKVİMİ YAYINLANDI


Yıllık AÖL sınav takvimini yayınlayan MEB’in yeni takviminde yer alan bilgilere göre 2. Dönem sınavları 21-22 Mart tarihinde yapılacak sonuçlar ise 17 Nisan 2020 Cuma günü erişime açılacak.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS