Ara tatil tarihleri 2019… Kasım tatili ne zaman, ara tatil kaç gün?

Ara tatil tarihleri 2019… Kasım tatili ne zaman, ara tatil kaç gün?

Ara tatil tarihleri 2019… Kasım tatili ne zaman, ara tatil kaç gün?

Öğrencilerin Kasım tatili olarak isimlendirdikleri ara tatil uygulaması 2019 yılında ilk kez uygulanacak. MEB eğitim öğretim takvimi içerisinde ara tatillerin tarihlerini öğrencilerle paylaşmıştı. Peki, bu yıl ara tatil tarihleri ne zaman ve Kasım tatili kaç gün olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ara tatil uygulaması ile binlerce öğrenci Kasım ayı içerisinde toplamda 9 günlük bir tatil yapmış olacak. 5 günlük tatile hafta sonlarının da eklenmesiyle birlikte tatil süresi 9 gün olacak. MEB bu uygulama ile öğrencilerin yıl içerisinde daha sık aralıklarla tatil yapmasını ve aynı zamanda yaz tatili dönüşü oluşan okula uyum probleminin önüne geçmeyi amaçlamıştı.

İşte kasım tatili olarak da isimlendirilen ilk ara tatilin tarihi ve yılın geri kalanında yapılacak olan diğer ara tatiller…

KASIM TATİLİ NE ZAMAN, KAÇ GÜN?

MEB’in eğitim öğretim takvimi içerisinde aktardığı bilgilere göre ara tatil 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında olacak. Öğrenciler hafta sonu tatillerinin de araya girmesiyle birlikte 16 Kasım Kasım 2019 Cumartesi gününden başlayarak 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar tatil yapmış olacaklar. Yani 2019 Kasım ayında öğrenciler 9 günlük bir ara tatil yapacaklar.

Yılın geri kalanında uygulanacak olan takvimdeki tatiller ise şöyle;

  • Yarıyıl Tatili:20-31 Ocak 2019
  • 2. Ara Tatil: 6-10 Nisan 2019
  • Kapanış:19 Haziran 2019

ARA TATİLDE KARNE VERİLECEK Mİ?

MEB’in uygulamaya koyduğu ara tatil kapsamında karne ile ilgili bir bilgilendirme yapılmadı. Dolayısıyla karneler yine yarıyıl tatilinde ve eğitim öğretim yılının sonunda verilecek.