Arınç dünkü sözleri için Twitter'dan açıklama yaptı

Arınç dünkü sözleri için Twitter'dan açıklama yaptı

AK Parti kurucularından ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Bilkent Üniversitesi'nde dün yaptığı konuşmada kullandığı ifadelerin; şahısları değil, tutum ve tavırları hedef aldığını belirtti.

Bülent Arınç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dün Bilkent Üniversitesi'nde yaptığı konuşmanın AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ile ilgili olmadığını belirtti.
 
 Arınç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Dün Bilkent Üniversitesi'ndeki konuşmamda, Anayasa Mahkemesi'nin verdiği bir karar üzerine bazı kesimlerin önce takdir ve hemen sonra tenkit ifadeleri kullanmaları üzerine yaptığım açıklamaların, sadece bir kişi hedef alınarak yapıldığı şeklinde haberler gördüm. Sn. Bülent Turan da bugün beni o haberler üzerine aramış, saygılarını iletmiş ve ardından dünkü konuşmalarım üzerine kendisi hakkında bazı internet siteleri ve gazetelerde yapılan yoruma dayalı haberlerden duyduğu üzüntüleri dile getirmiştir.


Bülent Arınç: ''AYM Başkanı'nı tebrik ediyorum''

Dünkü konferansta kullandığım ifadelerimi, doğrudan Sn. Bülent Turan'ı hedef alarak yaptığım şeklindeki haberler, o haberleri yapanların yorumudur. Bilkent Üniversitesi'nde yaklaşık iki saat süren konferans bütünüyle incelendiğinde, kullandığım ifadelerde doğrudan Sayın Bülent Turan'ı hedef almadığım açıkça görülecektir. Kaldı ki, Sn. Bülent Turan hem sevdiğim ve takdir ettiğim genç bir arkadaşımız, hem de partimizin Grup Başkanvekili'dir. Konuya ilişkin yaptığım eleştiri ve kullandığım ifadeler bir şahsı ya da şahısları değil, tutum ve tavırları hedef almaktadır. Konunun şahıslar ve isimler üzerinden değil, ilke ve duruşlar üzerinden değerlendirilmesi daha doğru olacaktır."


Arınç, Bilken Üniversitesi'nde dün düzenlenen bir konferansta "AYM kararı gelince açıklama yapıyor, ardından Cumhurbaşkanı açıklama yapınca birisinin hoşuna gitmek için hemen kararını değiştiriyor. Sen ağaç mısın, ot musun, taş mısın be adam. Fikrini söyle"demişti. Arınç'ın bu sözleriyle AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan‘ı hedef aldığı yorumları yapılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS