Arınç'tan ve Albayrak'a Yezit'li yanıt

Arınç'tan ve Albayrak'a Yezit'li yanıt

CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Bülent Arınç'ın açıklamalarını Twitter'dan eleştiren Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak'a Arınç yine canlı yayında yanıt verdi.

AK Parti'nin kurucularından Bülent Arınç'la Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak arasında söz düellosu yaşandı. Arınç'ın CNN TÜRK ekranlarında söylediği  “Birilerine sevgimi kaybetmiş olabilirim” sözleri eleştiren Albayrak'a yanıt canlı yayında yine Arınç'tan geldi.

Arınç’ın sözlerini Twitter üzerinden eleştiren Albayrak’a Arınç, “Hz. Hasan Hüseyin efendilerimizin yanlarında bulunan insanlar susuz bırakıldılar. Karşılarındakiler de evet mümindiler. Hazreti Hamza efendimizin kalbine mızrağı sallayan insan daha sonra mümin olmuştur. Yezid için alçakça şehit edildi dememi kabul etmiyorsa o Albayrak'ın bileceği iş. Ben onun kadar mümin değilim. Ama ben Hazreti Hüseyin'in yanındayım. Müslümanlar cinayet işlemez mi? Ankara'daki bombayı kendi vücuduyla parçalayan insan da bir müslümandı.

Valla bu nasihatları başkalarına yapsın. Onlar da Yezid kadar olmasa bile, bazı köşe yazarlarımız, Yezid'den daha fazla cinayet işliyorlar. Ama insanların haysiyetlerine, toplum içerisindeki konumlarına o kadar alçakla saldırıyorlar ki Yezid bunları görseydi kıskanırdı.  Teşekkür ederim ikazları için. Seçimden sonra daha şuurlu bir müslüman olmak için eşimle birlikte çalışacağız" dedi. 


Albayrak ise bu açıklamalara cevaben, “Sayın Arınç, ben 40 yıldır aynı çizgideyim. Düne kadar durduğum yeri taktir hatta teşvik ederken bugün yerenler “değişim”i kendinde aramalı” ifadesini kullandı.


 


 


İşte Albayrak'ın Tweetleri;


 


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS