Cerattepe'ye iyi haber

Cerattepe'ye iyi haber

Artvin Cerattepe'de halkın itirazlarına ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen maden şirketinin çalışma yapması konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Artvin Heyeti'nin Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinden olumlu bir haber çıktı. Buna göre Başbakan Davutoğlu, hukuki süreç sona erene kadar çalışmaların durdurulduğunu açıkladı. Davutoğlu herkesin, hukuka saygı göstereceğini söyleyerek "Bu konunun istismar edilmesine asla izin vermeyiz’’ dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Artvin heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Artvin Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapılarak Cerattepe'deki maden çalışmasının hukuki süreç bitene kadar durdurulduğu duyuruldu. Başbakanlık kaynaklarından da açıklama geldi. Açıklamada, ''Artvin Cerattepe'deki çalışmalar hukuki süreç sona erene kadar durduruldu'' denildi. 

Bu ne anlama geliyor?

Maden işletmesinin ÇED raporu alması gerekiyor. 2. ÇED raporunda olumlu görüş ifade edilmişti. Fakat Bakanlık'tan onay alınan bu rapor mahkemeye taşınmıştı. Ancak 2. ÇED raporunun doğruluğuna ilişkin bilirkişi atandı. 14 Mart'ta Bilirkişi raporu verilecek. Raporun ardından devam edecek hukuki süreç 6-7 ay sürebilir. Başbakan Davutoğlu'nun talimatı da bu hukuki sürecin sonuçlanacağı güne kadar şirketin çalışma yapmayacağı anlamına geliyor.   

Başbakan Davutoğlu'ndan Cerattepe sözü

Başbakan Davutoğlu herkesin, hukuka saygı göstereceğini söyleyerek "Bu konunun istismar edilmesine asla izin vermeyiz’’ dedi.

Başbakan Davutoğlu, Cerattepe'yle ilgili ''Maden işletmesinde kesinlikle kapalı galeri uygulaması olacak, çıkarılacak maden yerinde işletilmeyecek, teleferikle taşınacak. Cerattepe'nin rengarenk ağaçlarının zarar görmemesine özen gösterilecek. Hukuk devleti kuralları içinde kamu düzenini sağlar, yanlış bir uygulama olursa gereğini yaparız" diye konuştu.

BAŞBAKANIMIZDAN SEVİNDİRİCİ HABERBaşbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan Artvin halkına sevindirici haber. Başbakanım...

Posted by Artvin Belediyesi on 24 Şubat 2016 Çarşamba

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS