Artvin'de madene tepki eylemi

Artvin'de madene tepki eylemi

Artvin, Cerattepe'de maden şirketinin olası müdahalesine karşı günlerdir nöbet tutan yöre sakinleri ve çevreciler, , Yeşil Artvin Derneği'nin çağrısıyla dün akşam saatlerinde kentte protesto eylemi gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinde Kızılay İş Hanı önünde bir araya gelen yaklaşık 5 bin kişi, "Artvin uyuma ormanına sahip çık, Cengiz'in zulmü varsa Artvin'in inadı var',  'Bu şehir

hazırlıklarımız da devam ediyor. Yargı kararı beklenmeksizin Cerattepe'de hiçbir faaliyete izin vermeyeceğiz. Bu bizim Anayasal hakkımız ve görevimizdir. Bu direniş Cerattepe'deki bütün canlıların, kurdun, kuşun, ormanların, bitkilerin ve şehirde yaşayan 25 bin insanın yaşam mücadelesi olmasının yanı sıra, zulme karşı direnişin, ahlaksız bir kar hırsına ve ortak varlıklarımızın peşkeş çekilerek birilerine verilmesine karşı ulusal onurumuza sahip çıkma mücadelesi olarak tarihe geçecektir. Bu yağma ve talan düzeni bittiğinde direnenlerin çocuklarına anlatacağı güzel ve mutlu bir hikayesi olacak, işbirliği yapan alçaklar kendi çocuklarının gözlerine bakamayacaklar. Cerattepe geçilmez, Artvin halkı yenilmez."


Basın açıklamasını sona ermesinin ardından alanda kalabalık İnönü ve Cumhuriyet caddelerinden yürüyerek tekrar basın açıklaması yapılan alana döndü. Coşku içinde alanda yeniden toplanan Artvin halkı horan oynayarak tepkilerini ortaya koydu. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS