hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantı ne zaman? İlk toplantıda neler söylendi?

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantı ne zaman İlk toplantıda neler söylendi
  expand
  KAYNAKOğuzhan Hacıoğlu / cnnturk.com Muhabiri

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 11 Aralık’ta gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde ve sonrasında önemli mesajlar verilirken Bakan Işıkhan asgari ücretlinin enflasyona ezdirilmeyeceğini ifade etti. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen ilk toplantı sonrasında yapılan açıklamalarda ikinci toplantının tarihi de duyuruldu.  

  ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İKİNCİ TOPLANTI NE ZAMAN?

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk toplantı sonrası komisyondaki 4 işçiyle birlikte açıklamalarda bulundu. Milyonlarca çalışanın gözünün bu toplantıda olduğunu ifade eden Ağar, bugünkü toplantının sadece işin başlangıcı olduğunu ve toplantıda herhangi bir ücret konusunun görüşülmediğini dile getirdi. Komisyonun ikinci toplantısının 18 Aralık Pazartesi günü saat 13.30'da yapacağını duyuran Ağar, bu toplantının da yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirileceğini bildirdi.

  KOMİSYONDAKİ 4 İŞÇİ DE SÖZ ALDI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ağar, TÜRK-İŞ heyetindeki 4 işçinin toplantıda söz alıp almadığıyla ilgili soruya, "İşçi arkadaşlarımızın görüşlerini sordular, arkadaşlarımız da görüşlerini sundu. Arkadaşlarımız asgari ücretle çalıştıklarını ve geçinemediklerini, geçinebilecek bir ücret talep ettiklerini aktardılar. Bunun üzerine işverenler değerlendirme yapacaklar. Onları da önümüzdeki hafta inşallah göreceğiz." yanıtını verdi.

  “ŞU ANDA ÜCRET SÖYLEMENİN ANLAMI YOK”

  TÜRK-İŞ'in asgari ücret konusunda "kırmızı çizgisi"nin ne olduğuyla ilgili soruya Ağar, "TÜRK-İŞ olarak herhangi bir ücret söyleme şansımız yok. Biz ücreti söylediğimiz zaman bağlanır kalırız. İşveren tarafından ücret gelecek ki biz ona göre değerlendirme yapacağız. Şu anda herhangi bir ücret söylemenin anlamının olmadığını düşünüyorum. Yani belirli bir ücret söyleyip de o ücretin altında kalmanın bir anlamı yok." yanıtını verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow