Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı ne zaman?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı ne zaman?

Asgari ücret için görüşmeler 4 Aralık Cuma günü başladı. Toplamda 4 görüşme sonrası belli olan asgari ücret için 2. toplantının ne zaman yapılacağı merak edilmeye başladı. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı ne zaman 2020? Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2.kez ne zaman toplanacak?

Asgari ücret ilk toplantısının tamamlanmasının ardından gözler önümüzdeki günlerde yapılacak olan 2.toplantıya çevrildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde toplanan asgari ücret ilk toplantısında Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Asgari ücretin işçi ve işverenlerin beklentilerine uygun, çalışma hayatına olumlu katkı sağlayacak seviyede belirleneceğine inanıyorum." dedi. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2.kez ne zaman toplanacak?

Asgari ücret 2. toplantısı işçi, işveren sendikaları ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Asgari ücret toplantısı 4 adımda tamamlanacak. Dördüncü toplantıda asgari ücret tutarı belirlenmiş ve mutabakata varılmış olunacak.

ASGARİ ÜCRET  TESPİT KOMİSYONU 2. TOPLANTI NE ZAMAN?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ikinci toplantısını 15 Aralık'ta yapacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından Asgari Ücret Tespit Komisyonunun çalışma takvimini paylaştı.

Buna göre, yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında komisyon, ikinci toplantısını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğinde 15 Aralık, üçüncü toplantısını ise Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) ev sahipliğinde 22 Aralık'ta gerçekleştirecek. TİSK'teki toplantı da çevrim içi yapılacak. Türk-İş'teki toplantının düzenleniş yöntemi ile dördüncü ve son toplantının tarihi, ilerleyen günlerde netleştirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS