Aşı randevusu alma MHRS, e-Nabız, alo 182! Biontech, Sinovac aşı randevusu sayfası..

Aşı randevusu alma MHRS, e-Nabız, alo 182! Biontech, Sinovac aşı randevusu sayfası..

Aşı randevusu alma MHRS, e-Nabız, alo 182! Biontech, Sinovac aşı randevusu sayfası..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 25’e indiğini sosyal medya hesabı Twitter'da duyurdu. Bu duyuru sonrasında aşı randevusu alma ile ilgili detaylar gündem oldu. 25 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? İşte Biontech, Sinovac aşı randevusu sayfası..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından aşılamada yeni yaş grubu açıklandı. Fahrettin Koca’nın; “AŞI RANDEVULARINDA YAŞ SINIRI 25’E İNDİ. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin.” Paylaşımıyla birlikte aşı randevusu alma detayları yeniden arttı. . Aşı randevu alma e-Nabız, e-Devlet, MHRS ve telefon ile yapılabiliyor. İşte detaylar..

25 YAŞ ÜSTÜ AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

MHRS AŞI RANDEVUSU ALMA

Aşı randevusu Turkiye.gov.tr ya da e-Devlet mobil uygulamalarından MHRS ve e-Nabız üzerinden alınabiliyor. Öncellikle T.C. kimlik numarası ve şifresiyle sistem giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra ise 'aşı randevusu' ekranı üzerinden aşı tercihini, hastane ve tarih ile saati seçtikten sonra randevunuzu alabiliyorsunuz.

AŞI RANDEVUSU ALMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AŞI RANDEVU TELEFON NUMARASI 182

Covid-19 aşısı olacak vatandaşlar, mobil uygulama veya internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor. Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.

e-NABIZ AŞI RANDEVUSU ALMA

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabiz.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz. Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak. Daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler ise ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı'nı arayarak bilgi edinebilir.

AŞI RANDEVUSU NASIL İPTAL EDİLİR?

Aşı randevusunu gidemeyecek vatandaşlar e-Nabız üzerinden aşı randevularını iptal edebilirler. Randevu geçmişi kısmında aktif randevularınızda yer alan aşı randevusunun yanında bulunan "iptal et" butonuna tıklanması gerekiyor.

MESAİ SAATLERİ DIŞINDA AŞI RANDEVUSU ALINIR MI?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanlığı'nın Twitter hesabından aşı randevularıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Covid-19 aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz. Aşı sıranızı kontrol etmek ve randevu almak için http://enabiz.gov.tr ile http://mhrs.gov.tr adreslerini ziyaret edebilir veya uygulamalarını kullanabilirsiniz." denildi.