Askerlik yerleri MSB ASAL'da açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır?

Askerlik yerleri MSB ASAL'da açıklandı... Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır?

Askerlik yeri sorgulama işlemleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Önümüzdeki günlerde silahaltına alınacak askerler görev yapacakları bölgeleri e-devlet'ten sorgulama yaparak öğrenebilecekler. Peki, MSB tarafından açıklanan askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. e-devlet üzerinden sorgulama yapabilecek olan adaylar görev yapacakları bölgeleri buradan öğrenebilecek. 

Askerlik celp yerleri için merak edilen açıklama e-Devlet aracılığıyla yapıldı. MSB'den yapılan açıklama şöyle; Ekim, Kasım ve Aralık 2019 celp ve sevk dönemleri sınıflandırma sonuçları açıklanmıştır.

  • Ekim 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını;  23 Eylül - 30 Eylül 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 23 Eylül - 01 Ekim 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden,
  • Kasım 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını 15 Ekim - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 15 Ekim - 01 Kasım 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden,
  • Aralık 2019 celp ve sevk döneminde silahaltına alınacaklar sevk evrakını 15 Kasım - 01 Aralık 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 15 Kasım - 02 Aralık 2019 tarihleri arasında askerlik şubelerinden alabileceklerdir.

ER SINIFLANDIRMA SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...

YEDEK SUBAY SINIFLANDIRMA SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...

YEDEK ASTSUBAY SINIFLANDIRMA SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Er adayları askerlik yerleri bilgisini e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. e-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıkladıktan sonra kendilerini kapsayan hizmeti seçmeli. “Hizmet Adı” kutucuğuna kısa dönem askerler “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama”, uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama” ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan er adayları, askerlik yerlerini bilgisini edinebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS