ATA AÖF bütünleme sınavı giriş belgeleri ATAUNİ OBS’de!

ATA AÖF bütünleme sınavı giriş belgeleri ATAUNİ OBS’de!

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bütünleme sınavları için adayların sınavlara katılacakları merkezler belli oldu. ATA AÖF’ten yapılan açıklamada sınavların tarihleri ve uygulanacak kurallarla ilgili bilgiler verildi. Peki, ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman, sınav giriş belgeleri nereden alınabilecek?

ATA AÖF bütünleme sınavları tarihleri belli oldu. Atatürk Üniversitesi’nden yapılacak açıklamada adayların sınavlara katılacakları merkezlerin de erişime açıldığı bilgisi paylaşıldı. Açıklamada yer alan detaylara göre öğrenciler 104 sınav merkezinde sınava katılacaklar.


ATA AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ ATAUNİ OBS’DE YAYINLANDI


Sınava katılacak öğrenciler Atatürk Üniversitesi OBS sistemi üzerinden TC kimlik numaraları ya da kullanıcı adları ile sisteme giriş yaparak sınav merkezlerine ulaşabilecekler.  Sınavlar ise 1 Şubat 2020 Cumartesi günü ve 2 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak.


ATAUNİ OBS BÜTÜNLEME SINAVI YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Öte yandan aşağıda belirtilen belgeler  “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi” yerine kullanılabilecek.  • T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, süresi geçerli pasaport veya sürücü belgesi,

  • Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,

  • Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,

  • Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,

  • Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,

  • Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,

  • Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,

  • T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi”.


ATA-AÖF kimlik kartı olmayan öğrenciler yukarıda “Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi” yerine sayılan kimlik belgelerinden herhangi biriyle sınava girebilirler.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS