ATA AÖF final sonuçları atauni obs'de!

ATA AÖF final sonuçları atauni obs'de!

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi final sınavları 11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Sınava katılan öğrenciler final sınavı sonuçları ile ilgili merakla beklediği açıklama geldi. Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ATA AÖF sonuçlarının açıklandığı ifade edildi...

ATA AÖF bahar dönemi final sınavları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmiş sonuçların açıklanacağı tarih beklenmeye başlanmıştı. Atatürk Üniversitesi 2019 yılı akademik takvimi içerisinde yer alan bilgilerde hangi sınavın ve tercihinin ne zaman yapılacağı açıklanmıştı.


Buna göre bahar yarı yılı bütünleme sınavı sınav merkezi tercihleri 13-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Bütünleme sınavı sınav merkezleri tercihlerinin yapılacağı tarih gön özüne alındığında ATA AÖF final sınavı sonuçlarının en geç 25 Mayıs’a kadar açıklanması bekleniyordu ancak kurum sonuçları 22 Mayıs tarihinde erişime açtı.


SINAV SONUÇLARI ATAUNİ OBS’DE!


Erişime açılan sonuçlar atauni obs üzerinden kontrol edilebiliyor. Kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yapan kişiler sınavlarına ilişkin not bilgilerine ulaşabilecek.


ATA AÖF SINAV SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


BÜTÜNLEME SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?


Bütünlemeye kalan öğrenciler sınav takviminde yer alan bilgilere göre 29-30 Haziran tarihleri içerisinde bu sınavlara katılabilecek. Daha önce 15-16 Haziran’da yapılacağı açıklanan bütünleme sınavları YKS ile aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle 29-30 Haziran tarihlerine alınmıştı.


Mezuniyet dönemi içerisinde olan öğrenciler için 3 ders sınavları ise 27 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.


Final sınavı ile ilgili ATA AÖF'ten yapılan açıklama ise şöyle;


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS