Atalay Filiz'in loto kuponunun sırrı ne?

Atalay Filiz'in loto kuponunun sırrı ne?

Atalay Filiz'in loto kuponunun sırrı ne?

İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Atalay Filiz cezaevine gönderildi. Seri katil Filiz'in yakalandığında yanında bulunan çantası ise emniyetteki incelemenin ardından adli emanete teslim edildi. Filiz'in çantasından çıkan, geçtiğimiz yıla ait oynanmış bir loto kuponu soru işaretlerine neden oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İzmir'de yakalanan seri katil Atalay Filiz'in çantasında çıkanlar polisi bile şaşkına çevirdi. Yakalandıktan sonra Bozyaka'daki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Filiz'in çantasından kıyafet ve yaşam malzemelerinin yanı sıra kendi adına düzenlenmiş pasaport çıktı. Pasaport incelendiğinde en son 2012 yılında Endonezya'ya gittiği görüldü, pasaportun geçerlilik süresinin de aynı yıl dolduğu dikkat çekti. Kendisinin fotoğrafının yapıştırıldığı 4 sahte kimlik yine başkası adına ve kendi fotoğrafının olduğu 3 sahte ehliyet, kendisi ve başkaları adına düzenlenmiş 14 banka kartı, kredi kartı, askeri personel yakını kimlik kartı, kendisine benzeyen bir Fransız vatandaşına ait vatandaşlık bilgilerini içeren belge, biri 17 diğeri 15 santimetre uzunluğunda iki avcı bıçağı, biber gazı, 10 bin Türk lirası ve 3 bin 500 Euro para çıktı. Çantada ayrıca çubuklu şekerlerden, oynanmış lotoya kadar birçok ilginç şeyler de bulundu.

Lotonun sırrı

Atalay Filiz'in çantasından çıkanlardan en çok loto kuponu merak konusu oldu. Sorgusu yapıldığında 19 Aralık 2015 çekiliş tarihli 2 kolonlu kupona herhangi bir ikramiye isabet etmediği anlaşılıyor. Yani Atalay Filiz değersiz bir kuponu kaçarken bile yanında götürmüş.

Atalay Filiz'in saklandığı menfez ortaya çıktı

O soru Atalay Filiz'in tiklerini ortaya çıkardı

Peki neden yanında taşıyordu?

Atalay Filiz'in eskimiş bir kuponu polisten kaçarken bile neden yanında taşıdığı gizemini koruyor. Emniyet yetkililerinden şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak kuponun bulunması akıllara dünyaca ünlü Brekaning Bad isimli televizyon dizisini getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Filiz'in kuponu akıllara Walter White'ın koordinatlı kuponunu getirdi.

Dizinin bir bölümünde; Walter White isimli dizi karakteri, öldürülen bacanağının ve paranın gömülü olduğu yerin koordinatlarını GPS ile tayin tespit edip, o numaralar ile loto oynayarak saklıyordu. Televizyon dizilerine olan ilgisi daha önceki operasyonlarda ortaya çıkan Filiz'in; 5,13,16,20,25,38 ile 7,10,18,39,42,48 rakamlarından oluşan iki kolonluk lotosunun ne anlama geldiği ise şimdilik gizemini koruyor.