Atatürk Havalimanı’nda seçim hazırlıkları başladı

Atatürk Havalimanı’nda seçim hazırlıkları başladı

Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların 1 Kasım genel seçimlerinde oy kullanmaları için gümrük kapılarında hazırlıklar başladı. Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde oy kullanmak için iki noktada bölümler oluşturuldu. Masaların ve bilgisayarların hazırlandığı bölümde polis beklemeye başladı. Havalimanında ilk oy 8 Ekim’de sandıkla buluşacak ve oy kullanma işlemi 25 Ekim’de sona erecek.

Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy verme işlemlerinin başlamasına 2 gün kaldı. Gümrük kapılarında günler öncesinden hazırlıklar başladı. Atatürk Havalimanı'nda da seçim için hazırlıklar başladı. Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş ve gidiş katında danışmanın yanında seçim alanı oluşturuldu. Güvenlik şeridiyle ayrılan bölüme masa, sandalye ve bilgisayarlar getirildi. Sistemlerin kurulduğu havalimanında polis ekipleri nöbet tutmaya başladı.Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların gümrük kapılarında oy verme işlemi 8 Ekim’de başlayacak. Oy kullanma işlemi 25 Ekim’e kadar devam edecek. Oy verme işlemi dış hatlar terminali geliş katı yolcu karşılama uğurlama bölgesi ile gidiş katında yapılacak. Tatil günleri de dahil günde 24 saat oy kullanılabilecek.


54 ülkede kurulacak sandıklarda toplam 2 milyon 895 bin 885 kişi oy kullanabilecek. 7 Haziran seçimlerinde yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı 2 milyon 867 bin 658 kayıtlı seçmenden 1 milyon 56 bin 78’i oy kullanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS