Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler için anıt

Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler için anıt

Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybedenler için anıt

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak amacıyla Dış Hatlar Geliş Terminali'ne yapılan granit anıt törenle açıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Saldırıda ilk patlamanın gerçekleştiği geliş katı önünde düzenlenen törene, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur ile bazı davetliler katıldı.

Törende konuşan Şener, terör saldırısında vefat edenleri unutmadıklarını göstermek için bu anıtı yaptırdıklarını söyledi.

Akın İpek'in Fethullah Gülen için yaptırdığı malikanede yıkım

Terhisine 2 ay kalan askerin üzerine kolonya dökülerek yakıldığı iddia edildi

Terör saldırısının yaşandığı gece, havalimanında büyük bir dayanışma örneğinin gösterildiğini ifade eden Şener, "Çok başarılı bir operasyonla terörizme meydan okuduk. Yani 5 saat içinde havalimanını açtık ama o acı unutulmuyor. Onların anısına bu anıtı bugün burada açıyoruz." diye konuştu.

İlker Aycı ise terörün oluşturduğu küresel dalganın bütün dünyada belirsiz ve riskli durumlar meydana getirdiğini ifade etti.

Terörün insanların seyahat özgürlüğü ve yaşam biçimlerini tehdit eder şekilde haince yapıldığını dile getiren Aycı, "Zaman zaman teknolojiden, zaman zaman gafletten, zaman zaman şu ya da bu açıklardan faydalanmaya çalışılıyor." dedi.

Havalimanındaki resmi ve özel kuruluşların katkılarıyla terör saldırısının olumsuz etkilerini atlattıklarını belirten Aycı, çok kısa sürede operasyonları yeniden başlattıklarını bildirdi.

Törenin ardından Dış hatlar Terminali Geliş Katı A kapısı önünde yer alan, saldırıda yaşamını yitirenlerin isimlerinin de bulunduğu granit anıta karanfil bırakıldı.